Xperience By Design 2017

 

Kdy: 27. 10. 2017, 09:00 - 20:00
Kde: By Design, Lucerna, Vodičkova 36, Praha

Typ: Konference
Web: Odkaz

Xperience By Design je konference, která se zaměřuje na experience design a digitální zkušenosti uživatele. Tematicky je to jedinečná akce, na které vystoupí světoví speakři z gigantů jako Facebook, Spotify, Google nebo Stripe. Další příležitost proniknout více do digitálního a service designu.

Xperience By Design je sice oborová konference zaměřená na stále výraznější odvětví designu - experience design, není však určená jen pro UX a UI designéry. Vítaní jsou produktoví manažeži, developeři, vývojáři i inženýři, kteří si chtějí rozšířit své obzory. 

Ochutnávka z programu 

Robert Lenne je Director of product v Artsy a ve své přednášce bude řešit seberozvoj a sebevzdělávání produktových designérů. V posledních několika letech se design stává stále silnějším nástrojem nejen v technologických firmách. Design stojí za lepšími produkty, zvyšuje spokojenost zákazníků, je u zrodu inovací. Vzdělání v designu se však posouvá velmi pomalu a nenaplňuje požadavky současného vývoje. Robert bude mluvit o aktuálních potřebách designérů - co a jak si mohou od koho "vypůjčit" nebo "ukrást", aby ve své práci designéra uspěli. 

Robert Lenne, Director of product, Artsy, zdroj: Xperience By DesignRobert Lenne, Director of product, Artsy, zdroj: Xperience By Design

Annina Koskinen, Design Director ve Spotify vystoupí s přednáškou Thoughtful Execution - A framework that helps teams ship with impact. Intuice je v kreativním procesu důležitá, ale neměla by stát za strategickými rozhodnutími nebo bránit v prozkoumání nových možností či hypotéz. Annina bude ve své přednášce sdílet metodiku, která pomáhá týmům být úspěšnější v dosahování jejich cílů.

Josh LovejoyGoogle se ve své přednášce bude věnovat strojovému učení a jak jej využívají v Google. Jeho přednáška Human-Centered Machine Learning poodhalí, jak nás strojové učení nutí přehodnocovat způsob, jak designéři a developeři navrhují digitální produkty a služby a jaké jsou v tomto ohledu vůbec naše možnosti a hranice.

Designér Måns Adler, Tech Director z ustwo nabídne praktický pohled na prototypování založeném na zkušenostech v kontextu vlivu firemní kultury. Ukáže způsob navrhování v utswo, který nazývají "experience prototyping", při němž developeři a designéři spolupracují. Bude mluvit i o tom, jak podpořit firemní kulturu tak, aby taková mezioborová spolupráce byla vůbec možná.

Måns Adler, Tech Director, ustwo, zdroj: Xperience By DesignMåns Adler, Tech Director, ustwo, zdroj: Xperience By Design

Produktová designérka ze Stripe, Nina Mehta představí techniky, které stojí na mezioborové spolupráci a které designérům pomůžou pracovat rychleji a efektivněji. Designéři nejsou kreativní vizionáři, ačkoliv je tak řada lidí vnímá. Říká, že designér je člověk, který se zamilovává do problémů, ne do řešení.

O tom, jak je důležité věřit svým instiktům a pocitům, bude mluvit zakladatel Supersense Florian Kaps, který se snaží pochopit, proč generace mladých lidí, která vyrostla na digitálních technologiích, "znovuobjevuje" sama sebe tím, že se vrací k analogovým technologiím. O tématu mluví s vážností celosvětové revoluce, ne pouze nějakého hipsterského retro-trendu.

Florian Kaps, zakladatel Supersense, zdroj: Xperience By DesignFlorian Kaps, zakladatel Supersense, zdroj: Xperience By Design

Zveme vás 27. října do Lucerny!

Další akce