Workshop: Jak vzniká kuchyně, kterou oceníte i ve stáří Vol. 3

 

Kdy: 21. 11. 2019, 17:00 - 20:00
Kde: Blum, Drahobejlova 15, Praha 9-Libeň

Typ: Workshop
Web: Odkaz

Třetí workshop o tom, jak navrhovat kuchyně přináší pro interiérové a produktové designéry a architekty novinku. Chceme se mimo jiné zaměřit také na spolupráci s truhláři a diskutovat o tom, jak takovou spolupráci dobře nastavit. Společně s firmou Blum a reálnými zákazníky si budete moci projít proces zjišťování potřeb vašeho klienta a sdílet svoje zkušenosti s kolegy z oboru.

Během workshopu o identifikaci potřeb zákazníka budeme řešit, jak vést rozhovor s klientem, abychom zjistili, co doopravdy potřebuje (ne jen to, co si myslí, že potřebuje) i jaké bariéry při návrhu kuchyní přináší například stárnutí. Workshopu se budou účastnit i reální zákazníci se svými architekty a truhláři. Díky tomu naživo a současně z odstupu sami uvidíte, jak se utváří a mění představy zákazníka na základě správného pojmenování skutečných potřeb. Zároveň vám workshop umožní konfrontovat se s tím, jak sami jako designéři a architekti přistupujete k počáteční fázi design procesu, a jakou perspektivou na to nahlíží truhláři. Přístup kolegů z oboru může být novou inspirací i výzvou pro vlastní praxi.

Workshop povede konzultant firmy Blum Richard Sajdl a designérka a zakladatelka Czechdesignu Veronika Loušová

Jak navrhovat pro budoucnost?

Firma Blum se specializuje na výrobu nábytkového kování, např. systémy výklopů, závěsů a výsuvů pro nábytek – speciálně v kuchyni, jde tedy o věci, které nejsou mnohdy vidět, ale bez nichž by nábytek nedržel pohromadě. Jejich kování najdete od kuchyní na míru po nábytek z IKEA. Vedle toho odborníci z Blumu radí svým zákazníkům a interiérovým designérům, jak si správně vybrat kuchyň, aby odpovídala i požadavkům, které teprve nastanou. 

Nenápadná rakouská firma totiž velmi dbá na přístupnost. Uvědomuje si, že jejich zákazníci vnímají koupi kuchyně jako dlouhodobou investici a grafický návrh ne vždy odhalí všechny praktické detaily. Během let se naše potřeby proměňují. Součástí domácnosti se stávají děti, stárneme... Co vše je potřeba při takové volbě brát v potaz a jak myslet "za roh", prozradí konzultant firmy Blum Richard Sajdl, který se s lidmi o kuchyních baví více než 15 let. Vedlejší aktivitou bude pro vybrané i možnost vyzkoušet si Age Explorer, tzv. Obleček stáří.

První workshop s firmou Blum o tom, jak vznikají kuchyně, foto: Michal HančovskýPrvní workshop s firmou Blum o tom, jak vznikají kuchyně, foto: Michal Hančovský

Co od workshopu očekávat

 • uvidíte, jak se utváří a mění představy zákazníka na základě správného pojmenování skutečných potřeb
 • prostor pro konfrontaci vašeho postupu zjišťování potřeb a možnost jeho vylepšení
 • moderovaná diskuze nad přístupem z pohledu architekta / designéra a truhláře
 • obohacení o nové způsoby identifikace potřeb zákazníka a způsoby konzultace
 • praktická zkušenost se zákazníkem ukázat, jak lze přemýšlet nad kuchyní, jaké jsou zákazníkovy typické předsudky a slepá místa (každý z nás kuchyni už řešil, řeší, nebo dřív či později řešit znovu)
 • možnost vyzkoušet si Age Explorer, tzv. Obleček stáří, který simuluje stáří a obtíže, které přináší

Struktura workshopu

Workshop potrvá 2,5–3 hodiny a bude rozdělený do 3 částí:

 • Představení praxe firmy Blum, co funguje, nefunguje, kritické body při zjišťování potřeb, technické možnosti a limity kování
 • Workshop založený na tzv. zkušební jízdě s reálnými zákazníky, jejich architekty a truhláři
 • Diskuze a sdílení zkušeností

Praktické

 • Kdy: 21. 11. 2019 17:00–20:00
 • Kde: Showroom Blum v pražské Libni
 • Vstupné: Workshop je zdarma
 • Během workshopu bude zajištěno občerstvení i pomůcky

Registrace

 • Registrace je nutná
 • Kapacita je omezena na 20 účastníků 
 • Účastníci budou vybráni na základě registrace, abychom zajistili rozmanitost účastníků (mix architektů, interiérových designérů, konzultantů z kuchyňských studií, truhlářů a studentů)
 • Přednostní místa získají účastníci naplňující kriérium 1+1:
  >>> architekti/interiéroví designéři přihlásí truhláře, se kterým spolupracují
  >>> truhláři přihláší architekta/interiérového designéra, se kterým spolupracují (je nutné, aby šlo o truhláře zaměřující se na výrobu kuchyní)
  >>> Stačí, když z dvojice udělá registraci jen jeden
 • Přihlášení jednotlivců: Pokud žádného truhláře/architekta nemáte (jste například studenti, nemáte žádné) máte také šanci, pro registraci využijte stejný registrační formulář

>>> CHCI JÍT NA WORKSHOP <<<

Váháte s účastí? Přečtěte si reportáž z minulého worksopu.

Chcete se na něco zeptat? Obraťte se na Anežku Adamíkovou: anezka.adamikova@czechdesign.cz

Další akce