Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

WiFič VEN! 2019

Datum: 12. 9. 2019 - 13. 9. 2019
Pořadatel: mmcité+, Bílovice 519, Bílovice
Odkaz: WWW

WiFič VEN! je festival mmcité+, který letos navazuje na svou loňskou premiéru. Ve dnech 12. a 13. 9. se netradičním způsobem otevře prostředí výrobního areálu mmcité+. Kromě hudby, kterou zajistí Mňága a Žďorp, DJ Mardoša, Umakart nebo Michal Malátný z Chinaski se návštěvníci mohou těšit na expozice designu v dopravní infrastruktuře, rozmanitý venkovní nábytek, kempové autovestavby a další volnočasové novinky z dílny bílovického "pluska".

Dopravní infrastruktura se nemusí zdát jako atraktivní designové téma. mmcité+ však hledá formu, jak toto téma přiblížit nejen designérům. Letos k tomu využije bývalé zemědělské družstvo (JZD), zadaptované do moderního areálu mmcité, kde se tvoří, navrhuje, konstruuje a vyrábí.

Měřítka designu

Prostory mezi výrobními halami se promění v gastrozónu, v březovém hájku v centru areálu uvidí návštěvníci výstavu ,,mmcité+ uvádí…”. V lakovně je připravena výstava studia designcité+ pod názvem „Měřítka designu”, které představí procesy navrhování vybraných projektů. Připraveny budou expozice designu v dopravní infrastruktuře, venkovního nábytku, kempových autovestaveb a dalších volnočasových potřeb pro život venku. 

Veřejný prostor a dopravní infrastruktura

V pátek 13.9.  od 11 hod. se uskuteční odborný seminář na téma ,,Veřejný prostor a dopravní infrastruktura”.  Novinář Petr Vavrouška otevře diskusi s Radkem Hegmonem o domácích projektech a významných realizacích, například část obchvatu Třince lemuje originální protihluková zeď Noba digi. Slisovaný granulát z recyklovaných pneumatik dokáže odhlučnit rušné silnice. To, že na výrobu jednoho metru čtverečního protihlukové stěny stačí čtyři staré pneumatiky je zajímavé rovněž z hlediska ekologie.

,,Design v dopravní infrastruktuře je ještě stále opomíjený. Rádi bychom pomohli tomu, aby si ho začala všímat laická i odborná veřejnost,” říká šéfdesignér Radek Hegmon k tématu semináře a zve návštěvníky nejen na seminář, ale na celý festival. Detailní program najdete na webu festivalu WiFič VEN!

Jak zní totiž neoficiální heslo festivalu a mantra všech maminek generace mileniálů: "Neseď furt u toho počítače!"

Fotografie (5)


Další akce a výstavy

Herrmann & Coufal: Design In You

Herrmann & Coufal: Design In You

Výstava, 28. 5. 2021 - 1. 4. 2022
Moravská Galerie, Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky

Produktový design
Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Výstava, 1. 6. 2021 - 31. 5. 2022
Vitra Design Museum, Vitra Schaudepot, Charles-Eames-Strasse 2, Weil am Rhein

Produktový design
Výstava - 30 let českého skla v Japonsku

Výstava - 30 let českého skla v Japonsku

Výstava, 25. 6. 2021 - 5. 9. 2021
Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových, Štefánikova 68/12, Praha 5

Produktový design