Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava VŠEDNOST

Datum: 5. 6. 2021 - 31. 10. 2021
Cena: Základní: 60 Kč | Snížené: 30 Kč
Pořadatel: Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí  74, Benešov
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Nahlédnutí do interaktivního webu výstavy Všednost | Foto: MUD Nahlédnutí do interaktivního webu výstavy Všednost | Foto: MUD

Každý z nás strávil minulý rok doma více času a mnohem více o samotě, než by bylo běžné. Tento výjimečný stav se stal odrazovým můstkem pro úvahy kurátorek výstavy Všednost o předmětech, kterými se doma obklopujeme, i o celkovém vztahu umění ke všednosti a každodenní realitě.

Od 5. června 2021 bude v Muzeu umění a designu Benešov otevřena nová výstava, která reflektuje zkušenosti z posledního roku, kdy jsme se museli naučit žít v lockdownu a změnit tak náš způsob života. Výstava Všednost, která se rozpíná do celého přízemního prostoru MUD, je sondou do všedních dnů nás všech. Prostřednictvím vystavené sbírky zkoumá nezbytnost předmětů, které nás obklopují, jejich proměnlivost, kvalitu i uměleckou hodnotu.  

Všednost má i své speciální interaktivní webové stránky, kde najdete tři pokoje, které vytvořila výtvarnice Vendula Chalánková. Webové stránky fungují jako doplněk samotné výstavy, ale zároveň i jako samostatně fungující médium. Jsou vytvořeny i pro případ, když by se výstava znepřístupnila veřejnosti, kvůli vládním opatření.

Vernisáž výstavy Všednost proběhne 4. června od 18 hodin v budově Muzea umění a designu Benešov. Kurátorky výstavy jsou Markéta Hornerová, Alena Ochepovsky, Barbora Pavliš. Po slavnostním zahájení od 19 hodin  proběhne performativní vystoupení s názvem Fragile Adama Hejduka (spolu s ním: Jan Bražina, Neli Hejkalová, Daniel Nováček, Matyáš Zeman, Jiří Gruber) na dvorku muzea.

Info

KDY: 5. 6. - 31. 10. 2021
KDE: Muzeum umění a designu Benešov
VSTUPNÉ: Základní: 60 Kč | Snížené: 30 Kč