Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava průmyslového designu Designéra!

Datum: 28. 6. 2017 - 30. 9. 2017
Cena: 130,-/70,-
Pořadatel: FSI VUT, Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105, Brno - Královo pole
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Cílem výstavy Designéra!, která začíná 28. června a pokračuje až do konce září, je přiblížit lidem práci designérů a představit studentské práce, které vznikly na Fakultě strojního inženýrství na VUT v Brně.

Designéra! je retrospektivně-perspektivní výstava vybraných prací z historie oboru – od 90. let 20. stol. až po současnost. Odtud název, složenina ze slov „design“ a „éra“. Pokud jste personalista, jistě vám neujde ani druhý význam, a to zoufalé volání při shánění odborníka, se kterým potřebujete konzultovat řešení nového produktu.

Výstava má za cíl vyvrátit představu designéra jako člověka, který řeší pouze tvar a barvu produktů. Naopak se snaží prezentovat designéra jako člověka se schopností myslet analyticky, nacházet inovativní řešení a hledat souvislosti mezi zdánlivě nesouvisejícími tématy – marketingem, obchodní strategií či psychologií.

ilustrační studentská práce z FSI VUT v Brně, zdroj: Facebook Odbor průmyslového designuilustrační studentská práce z FSI VUT v Brně, zdroj: Facebook Odbor průmyslového designu

FSI VUT v Brně je jednou z mála škol technického zaměření, na které se učí design, a i z tohoto důvodu se výstava koná již tradičně v brněnském technickém muzeu.

Z diplomových prací se můžete těšit například na návrh kloubové řezačky, vizi letištního tahače, nebo design ortézy založený na parametrickém modelování. Dále na vize obráběcích strojů pro nové tisíciletí od studentů čtvrtého ročníku nebo ukázky školních prací absolventů, kteří dnes již sklízí pracovní úspěchy.

Vernisáž se uskuteční v úterý 27. 6. 2017 v 16.00 v Technickém muzeu v Brně, všichni jsou srdečně zváni.


Další akce a výstavy

Cyklus seminářů o nové materialitě: Towards New Materiality

Cyklus seminářů o nové materialitě: Towards New Materiality

Seminář, 26. 3. 2020 - 26. 11. 2020
Knihovna materiálů matériO, Říčanova 19, Praha 6

Know how pro designéry