Výstava Nový pražský mobiliář

 

Kdy: 24. 10. 2017 - 19. 11. 2017
Kde: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha

Typ: Výstava

Zdroj: Facebook CAMP Zdroj: Facebook CAMP

Věděli jste, že jen v centru Prahy se nachází 72 typů odpadkových košů a neuvěřitelných 131 typů laviček? Mezi Prašnou bránou a Ovocným trhem si ale přitom není vůbec kde sednout. Důkladně hledat musí i cyklisté, v užším centru je totiž sotva pět stojanů na kola.

Druhá výstava v Centru architektury a městského plánování představí výsledky mezinárodní designerské soutěže na nový pražský mobiliář - lavičku, odpadkový koš a cyklostojan.

Podívejte se na reportáž o novém pražském mobiliáři.

O soutěži

Předmětem soutěže byl návrh setu pražského městského mobiliáře, který zahrnuje lavičku s opěradlem i bez opěradla, kapacitní odpadkový koš, závěsný odpadkový koš a stojan na kola.

Každá navržená část sady musí být schopna fungovat nejen samostatně, ale i v sestavě s ostatními prvky. Mezi podmínky soutěže patří důraz na designovou příbuznost jednotlivých částí setu, reprezentativnost, snadnou údržbu a správu. Prvky mají vycházet z pražského prostředí, jeho charakteru a historie. Prvky budou umisťovány jak do ulic a náměstí, tak i do parků, a to převážně v centru a širším centru Prahy. 

V hodnocení prvního kola soutěže byl kladen důraz zejména na sladění jednotlivých prvků, bezpečnost a respekt k obvyklým ergonomickým zásadám. 

Do druhého kola postoupili tři účastníci. Prototypy jejich návrhů byly od července testovány ve veřejném prostoru. Z nich porota vybrala nejlepší sadu mobiliáře.

Další akce