Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava ke 100 letům zlínského designu

Datum: 7. 5. 2022 - 15. 5. 2022
Cena: zdarma
Pořadatel: Zlínský kreativní klastr, různé lokality, Zlín
Odkaz: WWW

Unikátní projekt ke sto letům zlínského designu chystají ve Zlíně zástupci Zlínského kreativního klastru ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati, Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně, Statutárním městem Zlín a Zlínským krajem. Uskuteční se v první polovině května na několika místech ve městě v symbióze se Zlín Design Weekem. Projekt 100 let zlínského designu přinese kromě ohlédnutí do historie zlínského designu i ukázky z různých oborů soudobého průmyslového designu, tvorbu designérů v kraji a další konferenční a společenský program.

Projekt se zaměřuje na reflexi fenoménu zlínského průmyslového designu, jehož počátky byly položeny již v rozvíjející se firmě Baťa mezi světovými válkami jako součást přirozeného vývoje průmyslového impéria.

První částí projektu se stává expozice umístěna v interiéru budovy 14|15 Baťova institutu, která historicky shrnuje období sta let vývoje průmyslového designu ve Zlíně a jeho okolí a také představuje tvorbu absolventů UTB a VŠUP. Druhou částí projektu je expozice v 61. budově průmyslového areálu Svit, která představí současnou produkci významných představitelů designu na Zlínsku.

Do oblasti environmentálních témat v současném designu, možností propojení průmyslu a vzdělávání i ukázek z praxe v různých institucích bude možné zamířit v rámci přednáškové a zážitkové části konference s významnými hosty z oboru.

V rámci večera věnovaného podnikatelskému meetingu budou diskutována současná i budoucí témata z oblasti businessu a společnosti.

Program

7. 5.-15. 5. 2022

  • Expozice I - 61. budova továrního areálu (design průmyslový, dopravní, obuvní, nábytkový, design spotřebních produktů, design v architektuře)
  • Expozice II - 14|15 Baťův Institut / platforma (design dopravní a design v architektuře)
  • Expozice historie - 14|15 Baťův Institut / 15. budova (Historie zlínského designu)
  • Expozice absolventů UTB a VŠUP - 14|15 Baťův Institut / 15. budova (Studentský design a současná tvorba)
  • Zážitkový a edukativní program (Veřejné diskuze se zástupci firem, exkurze do firem)

9. 5. 2022

  • Přednášková a zážitková konference - Kongresové centrum Zlín (Environmentální tematika a udržitelný design, propojení průmyslu a školy, promyšlený design jako odpověď na otázky jeho smyslu a přínosu včera i dnes)

11. 5. 2022

  • Podnikatelský meeting (Filozofie, společnost a podnikání, tradiční vs. novodobý byznys, výzvy blízké budoucnosti, společenský večer)

Info

KDY: 7. 5.-15. 5. 2022
KDE: různá místa, Zlín