Výstava íránského ilustrátora Ali Boozariho: Under Press

 

Kdy: 20. 7. 2017 - 5. 8. 2017
Kde: Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Plzeňská Galerie Ladislava Sutnara zve na výstavu světově ceněného ilustrátora Ali Boozariho, který představí výběr svých prezentací pro děti.

Ali Boozari je íránský ilustrátor, umělecký kurátor a historik umění. Zúčastnil se výstavy ilustrátorské a malířské skupiny Neumers v Íránu, Francii, Slovenské republice, USA, Německu, Dánsku, Jižní Koreji, Japonsku, Itálii a mnoha dalších zemích, jeho kniha je přeložena do více než 15 různých jazyků. Jeho ilustrace jsou ve světě vysoce ceněné, získal mnoho ocenění, jako například Cenu nového horizontu na veletrhu dětské knihy Bologna 2012 nebo čestný diplom Mezinárodní rady pro knihy pro mládež 2010. V současné době pracuje jako asistující profesor na Vysoké škole umění v Teheránu, zároveň je prezidentem Íránské ilustrátorské společnosti.

Ali Boozari je jedním z lektorů na plzeňském ArtCampu pořádaném Fakultou designu a umění Ladislaav Sutnara.

O výstavě

V Galerii Ladislava Sutnara představí autor retrospektivní výstavu ilustrací vytvořených technikou grafiky. Věří, že s touto technikou může vytvořit umění pro děti, které může být na úrovni mistrovských muzejních děl, a proto se vždy snaží vytvářet ilustrace, které jsou vysoce umělecké a můžou uměleckou úroveň rozvíjet i u diváků.

Výstava Under Press, foto: Said Ismail, zdroj: Facebook Galerie Ladislava SutnaraVýstava Under Press, foto: Said Ismail, zdroj: Facebook Galerie Ladislava Sutnara

Vystavené ilustrace jsou vybrané z pěti autorových knih: Coque de noix (2012), La lecon de la fontaine (2013), Mal entendu (2012), Au royaume des nenuphars (2012), La vieille plus rusée que le renard (2009).

Posledním z děl, které je na výstavě k vidění je video s názvem "Voyage". Autor vytvořil video z kombinace perských litografických knih z 19. století, na téma příběhu perského básníka Atara. Výsledné video je spojením autorova zájmu o umění ilustrace a jeho výzkumné činnosti.

Další akce