Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava #Datamaze / Datové bludiště

Datum: 8. 6. 2018 - 8. 6. 2020
Cena: 180,- / 90,-
Pořadatel: DOX, Poupětova 1, Praha 7
Odkaz: WWW
Náhodný nákupčí na darknetu: sbírka pořízená botem, Mediengruppe Bitnik, zdroj: DOX Náhodný nákupčí na darknetu: sbírka pořízená botem, Mediengruppe Bitnik, zdroj: DOX

My jsme internet! Náš svět se proměňuje. Jsme svědky revoluce, která za posledních třicet let mění naše uvažování, komunikaci, práci i volný čas. Projekt #DATAMAZE - Datové bludiště se snaží pomocí umění reflektovat naší situaci z nových perspektiv. Navštívit ho můžete až do června 2020 v galerii DOX.

Každodenní přítomnost

Internet se stal nástrojem a prostředkem přítomným v našem každodenním životě. Vytvořil svět, do kterého se noříme – ale zároveň před ním utíkáme. Tento proces je nezvratný a natrvalo pozměnil fungování naší společnosti. I z tohoto důvodu je důležité reflektovat naši situaci a pozici v něm: nejsme jenom svědky digitální proměny, ale všichni, ať už pasivně nebo aktivně, jsme její součástí.

Myslete na soukromí, Adam Harvey, zdroj: DOXMyslete na soukromí, Adam Harvey, zdroj: DOX

Výstava se vyvíjí v čase

Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem.

Umění se zde stává prostředníkem umožňujícím nahlížet a reflektovat naši situaci z netušené a nové perspektivy: Umělecké projekty tematizují svět počítačů a internetu vedou nás k uvědomění, jak na nás působí a jak proměňují náš život i okolní svět.

Zapomněli jste heslo?, Aram Bartholl, zdroj: DOXZapomněli jste heslo?, Aram Bartholl, zdroj: DOX

Kritickou reflexi podpoří
doprovodný program

Celý projekt definuje snaha o kritickou reflexi zpětného působení počítačové a internetové kultury na náš každodenní život. Definují jej klíčová témata, která jsou rozvíjena na několika úrovních: Primárně jako vzdělávací programy a další aktivity určené pro žáky a studenty, dále jako prezentace současného umění a projektů na pomezí umění, designu a technologií. Třetí úrovní jsou doprovodné akce – přednášky, workshopy, meet-upy a fab laby pro různě zaměřené skupiny a širokou veřejnost. 

Info

KDY: 8. 6. 2018 – 8. 6. 2020
KDE: DOX, Poupětova 1, Praha 7
VSTUPNÉ: dospělí 180 Kč / studenti 90 Kč

Přízraky z ulice, Paolo Cirio, zdroj: DOXPřízraky z ulice, Paolo Cirio, zdroj: DOX


Výstava Big Bang Data

Výstava Big Bang Data

Výstava, 7. 4. 2017 - 14. 8. 2017
DOX, Poupětova 1, Praha 7

Digitální design & UX