Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava Boudník

Datum: 12. 4. 2019 - 11. 8. 2019
Pořadatel: Moravská galerie v Brně, Husova 18, Brno
Odkaz: WWW
Výstava Boudník, zdroj: facebook Výstava Boudník, zdroj: facebook

Výstava představuje dílo umělce Vladimíra Boudníka, který před více než padesáti lety zasáhl brněnskou neoavantgardní uměleckou scénu a Brněnskou bohému. Výstava představuje umělcovy základní principy a přístupy k experimentální grafice a zároveň konfrontuje Boudníkovu tvorbu se současným uměním.

V jedné z podkapitol jde výstava dál do minulosti a odkrývá předpoklady vřelého Boudníkova brněnského přijetí a porozumění, které předznamenal neortodoxní surrealismus v pojetí Václava ZykmundaMiloše Korečka kolem poloviny čtyřicátých let. Návštěvníci mohou také nahlédnout do archivních materiálů jako jsou fotografie či korespondence.

Z opačného konce časové osy české výtvarné scény jsou na výstavě zastoupeny práce současných umělkyň a umělců, které zviditelňují a komentují klíčové momenty Boudníkovy tvorby a biografie, byť z různých pozic. 

Výstava se zaměřuje na významný inovativní moment ve výstavní prezentaci Vladimíra Boudníka prostřednictvím vystavení grafických matric rovnoprávně s tisky, čímž pokládá důraz na procesuální a performativní část jeho tvorby. 

Info

KDY: 12. 4. - 11. 8. 2019, středa - neděle 10:00 - 18:00, čtvrtek 10:00 - 19:00, pondělí a úterý zavřeno
KDE: Pražákův palác, Husova 18, Brno
VSTUP: dobrovolný


Další akce a výstavy

Jarní kurzy ve Vzletné (2020)

Jarní kurzy ve Vzletné (2020)

Kurz, 3. 2. 2020 - 25. 6. 2020
Vzletná, Milady Horákové 56, Praha 7

Grafický design