Výstava Aleše Loziaka: Makro a mikro

 

Kdy: 13. 4. 2017 - 26. 5. 2017
Kde: DUUL, Galerie 2, Klíšská 1101/129a, Ústí nad Labem

Typ: Výstava
Web: Odkaz

V rámci fotografické instalace se Aleš Loziak pohybuje na hranici mezi objektem a fotografií a od diváka očekává přinejmenším zvídavost a ochotu přistoupit k dílu jinak, než bývá běžně zvyklý.

Autor neumožňuje návštěvníkovi galerie prvoplánově a jednoznačně vnímat celkový obraz díla, jeho autorským záměrem je narušit pasivitu diváka a aktivizovat jeho mysl, fantazii a vnímání.

Aleš Loziak hledá hranici mezi jazykem fotografie a technickým obrazem. Médium fotografie je pro autora syntézou obrazu (prostor v něm interpretovaný), objektu (motivu fotografie, ale i hmoty) a zvoleného způsobu instalace fotografie v galerijním prostoru. Používá nové způsoby prezentace, pohybuje se mezi instalací a uměleckou situací a zároveň se snaží zachovat kontemplativní charakter klasického závěsného obrazu.

autor: Aleš Loziak, zdroj: http://duul.czautor: Aleš Loziak, zdroj: http://duul.cz

Fotografe v kontextu prostoru

Aleš Loziak působí jako pedagog – odborný asistent v ateliéru Fotografie v anglickém jazyce na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Od roku 2013 zde studuje doktorský obor Vizuální komunikace a zaměřuje se na problematiku instalace fotografie v kontextu prostoru. Ve své tvorbě často používá postprodukční přístup, kdy vlastní fotografický materiál (obraz) využívá opakovaně, pro další díla zasazená v novém kontextu. V rámci své tvorby čerpá inspiraci u etablovaných fotografů, jako jsou Wolfgang Tillmans nebo Beate Gütschov.

Vernisáž proběhne ve středu 12. dubna v 18 hodin.

Další akce