Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Veletrh Ambiente 2019

Datum: 8. 2. 2019 - 12. 2. 2019
Cena: 16 – 69 EUR
Pořadatel: Messe Frankfurt, Ludwig-Erhard-Anlage 1, Frankfurt nad Mohanem
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Veletrh Ambiente, největší světový veletrh spotřebního zboží a designu, zdroj: www.messefrankfurt.cz Veletrh Ambiente, největší světový veletrh spotřebního zboží a designu, zdroj: www.messefrankfurt.cz

Ambiente je jedním z nejdůležitějších veletržních počinů roku. Je to nejen zážitek pro všechny, kdo hledají pěkné designové zboží, ale i přehled nejnovějších trendů a žádaná kontraktační platforma. Ve dnech 8. až 12. února 2019 se do Frankfurtu nad Mohanem opět sjedou zástupci spotřebního průmyslu z celého světa a před jejich očima se budoucnost stane současností.

Veletrh Ambiente pokrývá tři základní segmenty – Dining, Living a Giving. Každoročně představuje celou řadu produktů spotřebního průmyslu v segmentech kuchyňských potřeb, stolování, domácích potřeb a potřeb pro volný čas, dárků, interiérového designu a nábytku. Není proto překvapením, že v současné době je již 95 % výstavních prostor na veletrhu Ambiente 2019 rezervováno. Partnerskou zemí veletrhu Ambiente se pro rok 2019 stává Indie. Pomyslnou štafetu přebírá po Dánsku, Francii, Japonsku, USA, Itálii, Velké Británii a Nizozemsku. 

Partnerská země představí širokou škálu tradičních řemeslných a uměleckých výrobků. Kurátorem a hlavním designérem indické přehlídky v prostorách Galleria 1 je Ayush Kasliwal, návrhář z Jaipuru. Kasliwal, absolvent Národního institutu designu v Ahmedabadu, je jedním z předních indických designérů, sám i umělecky tvoří a rád propaguje umělecká řemesla a řemeslné produkty. Kasliwal a jeho manželka, architektka Geetanjali, jsou uměleckými vedoucími a spoluzakladateli designérských společností AKFD a Anana Tayy se sídlem v indickém Jaipuru. Jejich firmy se angažují v široké škále aktivit od malých výrobních sérií přes umělecky ztvárněnou a řemeslně propracovanou sériovou tovární výrobu až po interiérový design a rozsáhlé instalace na mnoha místech po celé Indii. Ayush Kasliwal se domnívá, že „objekty jsou vlastně zprávami ve fyzické podobě“.

Ambiente Trend Show, zdroj: www.ambiente.messefrankfurt.comAmbiente Trend Show, zdroj: www.ambiente.messefrankfurt.com

O Ambiente

Přední mezinárodní veletrh spotřebního zboží a designu

Ambiente je přední mezinárodní veletrh a světová jednička v nabídce produktů v oblasti stolování, vaření, bytových doplňků a zboží pro domácnost obecně, dárkového a dekorativního zboží, šperků,
módních doplňků, interiérového designu a vybavení a nábytku. Je to „Show“ pro celé odvětví. Rozsah nabídky na veletrhu a nabízený produktový sortiment činí z Ambiente unikátní akci. Veletrhu Ambiente 2018 s pětidenní přehlídkou tradičních a inovativních produktů se zúčastnilo 4 441 vystavovatelů a kolem 134 600 návštěvníků ze 168 zemí. Tento nejdůležitější světový veletrh spotřebního zboží nabízí širokou škálu akcí, programy pro nováčky v oboru, prezentace aktuálních trendů a ceremoniály udílení cen.

Info

KDY: 8. – 12. 2. 2019
KDE: Messe Frankfurt, Ludwig-Erhard-Anlage 1, Frankfurt nad Mohanem, Německo
VSTUPNÉ: v předprodeji jednodenní 28 EUR, permanentní 52 EUR, zakoupit online je můžete na webu


Další akce a výstavy

Český kubismus

Český kubismus

Výstava, 3. 12. 2015 - 31. 12. 2019
Dům U Černé Matky Boží, Celetná 34, Praha 1

Produktový design
Sklárna Rückl se otevírá veřejnosti. Navštívit ji můžete i vy

Sklárna Rückl se otevírá veřejnosti. Navštívit ji můžete i vy

Prezentace, 1. 5. 2018 - 28. 12. 2019
RÜCKL CRYSTAL a.s., Lánská 141, Nižbor

Produktový design
IKEA otevírá v Praze na Václavském náměstí svůj první pop-up

IKEA otevírá v Praze na Václavském náměstí svůj první pop-up

Pop up, 20. 9. 2018 - 31. 12. 2019
IKEA, Václavské náměstí 1, Praha 1

Interiér & architektura