Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Urban Talks + Virtual Design Festival: Kengo Kuma (J)

Datum: 18. 5. 2020, 11:00 - 13:00
Cena: Zdarma
Pořadatel: Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha , online,
Odkaz: WWW
Svou práci představí v rámci Virstual Design Festivalu Kengo Kuma.| Zdroj: Presskit Camp Svou práci představí v rámci Virstual Design Festivalu Kengo Kuma.| Zdroj: Presskit Camp

Vystoupení japonského architekta Kengo Kumy, který umně kloubí tradiční japonské principy s moderním přístupem a současnými technologiemi proběhne již 18. května v 11 hodin online na platformě campuj.online jako součást celosvětového Virtual Design Festivalu pořádaného prestižním online magazínem o designu a architektuře Dezeen.

Virtual Design Festival je první celosvětový online festival zaměřený na design a architekturu. Pořádá jej online magazín Dezeen, který jen za minulý měsíc navštívily téměř 4 miliony diváků. CAMP si v programu festivalu získal své místo 18. května. Dopoledne bude patřit livestreamu s japonským architektem Kengo Kumou mezi jehož významné stavby patří nová budova Victoria and Albert Museum ve skotském městě Dundee či nový olympijský stadion v Tokiu, který postavil na místě původního národního sportoviště.

Architekt olympijského stadionu v Tokiu Kengo Kuma. | Zdroj: Presskit CampArchitekt olympijského stadionu v Tokiu Kengo Kuma. | Zdroj: Presskit Camp

Odpoledne si pak můžete pustit trojici přednášek z archivu CAMPu. Čeká na vás dvojice severských studií, a to Jenny Osuldsen ze studia SnohettaThomas Krarup z COBE Architects, spolu s americkým architektem Tobiasem Armborstem z Interboro. „Zařazení do programu světového Virtual Design Festivalu beru jako skvělou příležitost. Dezeen patří k nejčtenějším internetovým médiím o architektuře na světě. Možnost partnerství a spolupráce s magazínem, který ostatně sleduje snad každý, kdo se zajímá o architekturu nebo design, může být prvním větším krokem na cestě k budování dobrého jména CAMPu v zahraničí,“ popisuje vedoucí kanceláře CAMP Štěpán Bärtl. „Vyhlášení nouzového stavu a omezení akcí jsme v CAMPu přijali jako výzvu,” popisuje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, pod který CAMP spadá. „Snažíme se využít karantény k tomu, abychom do CAMPu přilákali řečníky, které se nám do Prahy dlouhodobě nedařilo přivézt, ať už z časových či jiných důvodů.”

 

Info

Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

Kdy: 18. 5. 2020 v 11 hodin
Kde: campuj.online