Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Festival Tabook 2020

Datum: 1. 10. 2020 - 3. 10. 2020
Pořadatel: Tabook - Festival malých nakladatelů Tábor a Nakladatelství Baobab, různá místa, Tábor
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Festival Tabook 2020 | Zdroj: facebook Tabook Festival Tabook 2020 | Zdroj: facebook Tabook

Již 9. ročník festivalu Tabook se odehraje od 1. do 3. 10. 2020 v Táboře, kde nabídne široký program pro veřejnost, výstavy, autorské čtení a mnoho dalšího.

Na festivalu naleznete to nejlepší od malých nakladatelů na stolech i v programu. Výstavy současné ilustrace, grafiky a malby. Autorská čtení a setkání z očí do očí. Plody minulého roku z překladatelských dílen. Debaty k tématům, muziku, divadlo, program pro děti a program pro školy na míru.

Cílem festivalu není nafouknout se a zvětšovat se, nýbrž budovat zásadní setkání “malého” knižního světa. Festival Tabook má prozkoumávat, objevovat a samozřejmě poukazovat na nejdůležitější osobnosti současného knižního světa (s důrazem na klíčové osobnosti, které nereprezentují mediální, nýbrž skutečný obraz současné knižní scény), široké spektrum kvalitního vydávání, a všech činností s tím spojených.

Knižní trh a mezinárodní spolupráce
Knižní trh je jakýmsi přirozeným středobodem festivalu. Je samozřejmě přitažlivý pro laické návštevníky festivalu, ale i pro všechny nakladatele. Tabookový knižní trh je jako dobré knihkupectví! Osobní nasazení a přítomnost nakladatele na festivalu je podstatná: nejde o pouhé tržiště jde o setkání s veřejností. Důležitou součástí festivalu je také přítomnost zahraničních nakladatelství a zahraničních autorů.

Obrazová kniha a ilustrace
Každý festival má nějakou specialitu: tou Tabookovou je zaměření na autorskou ilustraci a vůbec fenomén obrazové knihy. Nedílnou a možná i jednou z nejpodstatnějších součástí Tabooku jsou vždy výstavy nejzajímavějších osobností evropské i české ilustrátorské scény s přesahy k volnému umění. Podstatná je i dlouhodobá spolupráce s nadací Miroslava Šaška, která na Tabooku každoročně uděluje tři významná ilustrátorská stipendia.

Práce s knižními profesionály
Knižní profesionálové: tedy všichni, kdo pracují ve svém profesionálním životě s knihou, a’t už jsou knihovníky, učiteli, metodiky volného času nebo knihkupci, to nemají rozhodně snadné. Knižní trh je obrovský, zahlcený nepřeberným množstvím tuitulů, vybírat pro práci s dětmi a veřejností kvalitní tituly není samozřejmé. V rámci festivalu se mohou zúčastnit odborných seminářů zaměřených na práci s knihou, vzájemně se setkávat, sdílet své zkušenosti a pod vedením zkušených lektorů a za účasti současných autorů, nakladatelů i zahraničních hostů.

Program a spolupráce se školami
Nedílnou součástí festivalu je spolupráce se středními a základními školami. Součástí festivalu je dvoudenní program, který připravujeme přímo na míru jednotlivým skupinám a třídám.

Vystavující

Miroslav Petříček, SdCh, Petra Hůlová, Beatrice Landovská, Dora Kaprálová, Yveta Shanfeldová, Martin Ryšavý, Andrej Bán, Adin Ljuca, Sofia Kordic, Milorad Pejc, František Tichý, Vít Slíva, Mořic Klein, Jean-Luc Fromental, Joëlle Jolivet, Šárka Grauová, Anežka Charvátová, Jiří Pelán, Václav Jamek, Petr Borkovec, Bogdan Trojak, Matija Solce, Antonín Novotný, Hugo Rocci, Lucy Fricke, Stipan Tadic, Saki Matsumoto, Pawel Romanczuk, Marta Dzido, Anna Pego, Oldřich Janota, Hm..., Tomáš Palucha, Sabot, Světlomat, Kalle, Čavalenky a další.

Info

KDY: 1. - 3. 10. 2020 
KDE: Tábor, různá místa


Další akce a výstavy

Sto let grafické školy v Praze

Sto let grafické školy v Praze

Výstava, 1. 10. 2020 - 17. 1. 2021
UPM, 17. listopadu 2, Praha 1

Grafický design