Svobodu! aneb vyrob si svůj transparent na oslavu Dne boje za svobodu

 

Kdy: 16. 11. 2019, 10:00 - 16:00
Kde: Vzletná, Milady Horákové 56, Praha 7

Typ: Workshop
Web: Odkaz

Zdroj: Vzletná Zdroj: Vzletná

Pojďte si na Vzletnou připomenout, jak pohnutá doba to tenkrát musela být! Prostor na Vzletné se promění v místo, kde se chystá demonstrace. Každý má jednoznačný úkol – vyrobit ten nejkrásnější transparent a vymyslet na něj to nejlepší heslo! Zapojit se musí malí i velcí. Fantazii se meze nekladou.

„Za akademickou svobodu“

„Proč se učit nesmysly“

„Pro svobodnou republiku ve svobodné Evropě“

„Svobodu!“

To jsou některá z hesel, která se bezmála před 30 lety jednoho pošmourného podzimního odpoledne provolávala na pražském Albertově. Psal se tehdy 17. listopad 1989 a následná demonstrace znamenala začátek cesty k demokracii a svobodě u nás.

Workshop povede Karolína Stryková, kreativní duše, která se zabývá různými druhy umění a uměleckými řemesly. Profesionálně se věnuje ilustraci, grafickému designu a krasopísmu. Právě u nás na Vzletné vede již druhým rokem oblíbený kurz Krasopísma. Karolína studovala grafiku, knihařství, grafický design a typografii a nejvíc ze všeho miluje kombinování a prolínání všech těchto svých oblíbených oborů a technik. Nikdy nepracuje jen na jednom projektu. Kromě lektorování, ilustruje dětské knihy, vytváří visuální identitu pro malé firmy a větším klientům kreslí na zdi kanceláří obrazy. V současné době má své vlastní papírnictví značky Paragraph.

Info

KDY: 16. 11. 2019 / 10–16 hodin
KDE: Vzletná, Milady Horákové 56, Praha 7
VSTUPNÉ: 50 Kč

Další akce