Štěpán Jílek – Vrátil jsem se ke kořenům

 

Kdy: 25. 1. 2024 - 22. 2. 2024
Kde: Moon Gallery, Na Poříčí 112/13, Liberec

Typ: Výstava

Mimo práci pro velké firmy jako jsou O2 či Škoda Design se Štěpán Jílek věnuje fotografii. Nejčastěji zachycuje momenty ze svých cestovatelských poutí. | Zdroj: Moon Gallery Mimo práci pro velké firmy jako jsou O2 či Škoda Design se Štěpán Jílek věnuje fotografii. Nejčastěji zachycuje momenty ze svých cestovatelských poutí. | Zdroj: Moon Gallery

Navštivte v liberecké Moon Gallery výstavu Štěpána Jílka, kde tentokrát dává prostor své volné tvorbě před racionálním navrhováním.

Štěpán Jílek je designér s přesahy do volné tvorby. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, Fakultu výtvarných umění, ateliér Produktový design. Možná právě proto že Štěpánovou profesí je racionální a na účel zaměřené navrhování produktů a interiérů, rád ve svých prostorových objektech utíká do svobodného světa volné tvorby. Zde nachází radost v infantilitě a hravosti, protipólu tvarové úspornosti a formální čistoty, která je pro jeho designérskou práci typická.

Pro MOON Gallery připravil Štěpán Jílek výstavu nazvanou Vrátil jsem se ke kořenům, v rámci které velmi odlehčeně a s nadsázkou zpracovává téma letokruhů. S tvorbou Štěpána Jílka se můžete seznámit skrze jeho návrh oltáře pro kostel v Litomyšli, o kterém jsme informovali dříve.

Další akce