Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Šperk. Koncept. Výstava.

Datum: 1. 12. 2022 - 18. 1. 2023
Pořadatel: Resonance Gallery, Újezd 33, Praha 1
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Výstava šperku Pick Your Pick vol. 2. Radky Kovačíkové | Zdroj: Resonance Gallery Výstava šperku Pick Your Pick vol. 2. Radky Kovačíkové | Zdroj: Resonance Gallery

Na počátku bylo párátko. A to párátko bylo v mysli konceptuální výtvarnice Radky Kovačíkové. Jakým způsobem autorka proměňuje předměty denní potřeby skrze medium autorského šperku? Může být párátko předmětem užitým, vy-užitým a žitým?

Srdečně Vás zveme na konceptuální výstavu, která odhalí rozmanité formy šperků inspirované jehlicemi — sprostředkovatelem krásy, která propojuje a spojuje. 1. 12. se na Vás těšíme s krásami Radky Kovačíkové! #naújezdě33

O autorce

Vystudovala SUPŠ Turnov, následně Vysokou školu výtvarných umení v Bratislavě v ateliéru kov a šperk pod vedením Karola Weisslechnera akad. prof. V době studia absolvovala studijní pobyty ve šperkařském ateliéru Hochschule Pforzheim, Fakultat fur Gestaltung 2005, Summeracademy Salzburg 2006 a Slippery Rock University v USA, kde se zabývala digitálními médii formou šperku.

Během pobytu v Americe absolvovala stáž v newyorské Aaron Faber Gallery. Radka ve své tvorbě představuje opravdu uvolněný a otevřený pohled na oblast šperku. Ráda kombinuje "vysoké a nízké" materiály i postupy, proces tvoření je pro ni stejně důležitý jako výsledek. Miluje zvuk lupénkové pilky, vůni kovu, prchavý odlesk topící se pájky...

Je fascinována nekonečným množstvím funkcí, jímž šperk oplývá. Často paroduje klasické zažité formy šperku, nadsázka a humor je součástí většiny jejich prací. Její tvorba je poměrně rozmanitá, miluje diamanty, stejně jako toaletní papír či maso. Šperk je pro ni vodítkem, na jehož druhém konci není pejsek, ale každý nový projekt.

Resonance Gallery

Najdete nás na Malé Straně v domě u Černého Orla. V současné době jsme jedinou galerií svého druhu u nás. Nabízíme výběrovou instalaci současného autorského šperku českých i zahraničních autorů.

Představujeme rozmanité polohy autorského přístupu od neopakovatelných solitérů až po sériovou tvorbu.

Kromě světově významných osobností autorského šperku dáváme možnost prezentovat se i mladým zajímavým začínajícím tvůrcům. Je zajímavé pozorovat tento inspirativní dialog a být jeho součástí.

Resonance je souzněním, výtvarným názorem, prostorem pro shledávání...  

Uplynulou výstavu Karola Weisslechnera, která probíhala do 16. 11. si můžete připomenout zde.

Info

KDY: 1. 12. 2022 - 18. 1. 2023
KDE: Resonance Gallery, Újezd 33, Praha 1