Sklář Lukáš Novák bude součástí Letního výtvarného salonu Kodl Contemporary

 

Kdy: 19. 6. 2023 - 31. 7. 2023
Kde: Kodl Contemporary, Národní 7, Praha 1

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Lukáš Novák bude jako jeden ze tří českých umělců prezentovat svá díla v rámci 6. ročníku Letního výtvarného salonu 2023 v Kodl Contemporary. Své skleněné objekty vystaví spolu s Ronym Pleslem a Irou Svobodovou. Výstava potrvá do 31.7., posléze se přesune do helsinské Embassy Gallery.v

Lukáš Novák na výstavě představí osm nových objektů, které se pohybují na pomezí designu a volného umění. Jeho práce zahrnuje satirické komentáře k současnému společenskému dění, stejně jako nadčasová témata týkající se lidského já. „Jedním z monumentálních děl je Ego Child, které se zabývá tématem jáství a vrstevnosti lidské osobnosti. Tento řemeslně náročný závěsný objekt, vyrobený speciální technikou taveného skla a ručně potištěný, slouží jako nástěnná lampa s lidskou tváří a nápisy jako "ego race", "ultra fragile člověk" a "hot girls cold beer",” doplňuje Lukáš Novák.

Dalším Lukášovým dílem je Očista, která představuje imaginární očistec hříchů s integrovaným podavačem ubrousků. Tento skleněný objekt je prvním dílem, které Lukáš zpracoval složitou technikou tavené skleněné plastiky. Skleněný objekt Pretty Mirage navazuje na úspěšnou sérii Pretty Little Mirage a hraje si s pravdivostí lidského vnímání a mystifikací pomocí unikátní kompozice řezů v optickém skle. Po skončení výstavy v Praze se Letní výtvarný salon přesune do Helsinek. „Sběratelům tímto nabízíme možnost vnímat umění svých oblíbených autorů v nových kontextech a umělcům příležitost prezentovat svou tvorbu zahraničnímu publiku,“ vysvětluje majitel Kodl Contemporary Jakub Kodl. 

V rámci šestého ročníku Letního výtvarného salonu 2023 Kodl Contemporary se představí umělci z Česka i Finska.  Dalšími českými vystavovateli jsou Rony Plesl a Ira Svobodová.  Z Finska pak umělci Miika Nyyssönen, Vesa-Pekka Rannikko a Leena Nio. 

O umělci

Lukáš Novák, pocházející z Nového Boru, je předním současným umělcem a návrhářem skleněných objektů, váz, stolního nádobí a svítidel pro české i zahraniční značky. Jeho práce vyniká dokonalou řemeslnou znalostí, která umožňuje vytvářet nové a často odvážné formy. Díla Lukáše Nováka byla vystavena v Paříži, Miláně a Bruselu a jsou součástí významných veřejných i soukromých sbírek po celém světě.

Info

  • 19. 6. – 31. 7. 2023, Praha, Galerie KODL
  • 7. 9. – 2. 10. 2023, Helsinki Embassy Gallery 
     

Další akce