Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Signal Festival 2021

Datum: 14. 10. 2021 - 17. 10. 2021
Pořadatel: Signal Production, různá místa , Praha
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Signal Festival | zdroj: FB Signal Festival Signal Festival | zdroj: FB Signal Festival

Signal je festival digitální a kreativní kultury, probíhající pravidelně čtyři dny v říjnu. Program je tvořen renomovanými zahraničními i českými umělci z oblasti light designu, vizuálního a digitálního umění, umělé inteligence, ale i konceptuálního umění. Festival rád vzdělává sebe i návštěvníky. Spojuje historické kulisy milované Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy.

Signal Festival je jeden z největších producentů současného umění u nás. Podporuje nejmladší české tvůrce, stál u vzniku více než sedmdesáti originálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro festival. Pořádá doprovodné programy pro děti, odbornou veřejnost i studenty. Spolupracuje s celou řadou zahraničních festivalů a kulturních institucí. Za vznikem festivalu stojí producent Martin Pošta, kurátor Jan Rolník a umělec Amar Mulabegovič z umělecké skupiny The Macula.

Tématem letošního ročníku je Plán C. Jednotlivé instalace upozorní jak na přímou lokální problematiku kůrovcem napadených českých lesů nebo dopadů povrchové těžby na krajinu severních Čech, která je díky aktuálnímu rozšiřování dolu Turów více než aktuální. Umělci se budou rovněž věnovat globánějším tématům jako je dlouhodobý konflikt rozvoje lidských technologií a jejich dopadů na životní prostředí, vlivu médií na naše vnímání současných globálních problémů, vliv tání permafrostu na možné uvolňování dalších životu nebezpečných virů nebo jen faktu, že nás současná situace sice přivedla do nejistoty, ale zároveň se stala symbolem pro změnu. 

Info

KDY: 14. - 17. 10. 2021
KDE: Praha, různá místa 


Další akce a výstavy

Výstava: Ruka na konci ramene

Výstava: Ruka na konci ramene

Výstava, 29. 5. 2021 - 2. 1. 2022
8smička - zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec

Ostatní
Výstava: CRASHTEST 11 / NA ROZHRANÍ

Výstava: CRASHTEST 11 / NA ROZHRANÍ

Výstava, 4. 6. 2021 - 31. 10. 2021
Muzeum umění a designu (MUD), Benešov, Malé náměstí  74 , Benešov

Ostatní
Dny otevřených dveří na Prague City University

Dny otevřených dveří na Prague City University

Den otevřených dveří, 6. 10. 2021 - 15. 11. 2021
Prague City University, Polská  10, Praha 2

Ostatní