Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

SEN O - no cmd+z

Datum: 23. 2. 2021 - 31. 3. 2021
Cena: zdarma
Pořadatel: Harddecore, Senovážné náměstí  10, Praha 1
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Tvorba Kateřiny Brůhové zahajuje výstavní projekt SEN O v Harddecore. | Zdroj: facebook Harddecore Tvorba Kateřiny Brůhové zahajuje výstavní projekt SEN O v Harddecore. | Zdroj: facebook Harddecore

Harddecore přichází s novým galerijním projektem SEN O, který podporuje a vystavuje umění žen ve výlohách na pražském Senovážném náměstí. Projekt spolku Galerie SEN O si bere za cíl prezentovat kurátorsky vybraná díla zajímavých a inspirativních žen-umělkyň. Jako první se představí designérka Kateřina Brůhová se svou aktuální kolekcí No Cmd+z od 23. 2. 2021 do 31. 3. 2021. Všechny výstavy budou prodejní, díky čemuž máte možnost si pořídit jedno z děl a zároveň tím podpořit nejen samotné autorky, ale také dobročinný projekt Metráž, pomáhající ženám v nouzi.

Výstavní projekt SEN O odráží momentální neblahý osud galerií, které jsou stále uzavřené, a proto přesouvá umění na netradiční platformu do ulice. Zahájí ho Kateřina Brůhová, která se ve své aktuální kolekci No Cmd+z dotýká tématu přehodnocování, přesunu prostředí a pozornosti jinam, života online versus fyzická tvorba, tvoření bez hranic.

Cyklus několika žen galerie ( SEN O ) je o našich snech, tedy snech “o” - O Volnosti, O ženskosti, O vůni, O Svobodě, O síle, O Lásce, O Inspirativnosti, O Přitažlivosti, O Touze, O Snění, O vzájemnosti, O rozmanitosti. Vysnily jsme si, že sny se mohou plnit i během aktuální situace. Kultura a možnost vidět nové věci naživo a nacítit je, nám velmi chybí. ( SEN O ) zároveň prezentuje sny, na které jsme předtím neměli čas a teď už máme. Rozhodly jsme se, že se v našich snech podpoříme a najdeme nový způsob jak fungovat a tím pomůžeme i ostatním...," komentují autorky projektu.

Ve výlohách můžete zahlédnout obrazy, šperky, porcelán, fotografie, květiny, parfémy, textil, umělecké objekty a básně od vybraných umělkyň. Výstavy budou vždy prodejní a část výtěžku z prodaných děl poputuje na podporu dobročinného projektu Metráž, který pomáhá ženám v nouzi, ohroženým sociálním vyloučením, chudobou, násilím, bezdomovectvím nebo dalšími negativními vlivy.

V průběhu několika měsíců představí ve výlohách svou tvorbu Kateřina Brůhová, Michaela Karásková, Nikola Šrajerová, Karin Zadrick, Kristina Nedvědová, Josefina Bakošová nebo Olga Smolnikava a další.

Info

KDY: 23. 2. 2021 - 31. 3. 2021
KDE: Harddecore (Senovážné náměstí 10 - Praha 1)
VSTUPNÉ: zdarma (možnost podpořit umělkyně a projekt Metráž zakoupením děl)


Další akce a výstavy

Hradec Králové: Umění do výloh

Hradec Králové: Umění do výloh

Výstava, 22. 2. 2021 - 30. 6. 2021
Klub konkretistů, různá místa, Hradec Králové

Ilustrace
MUD jede online!

MUD jede online!

Výstava, 3. 3. 2021 - 30. 4. 2021
MUD Benešov, ONLINE, Benešov

Ostatní
Výstava - Dekadence

Výstava - Dekadence

Výstava, 15. 3. 2021 - 15. 4. 2021
CityClub & Restaurant a Sebastian Kitzberger, Meziříčská 1710, Rožnov pod Radhoštěm

Ostatní