Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Říjnové online akce v CAMPu

Datum: 15. 10. 2020 - 27. 10. 2020
Pořadatel: CAMP Praha, , Praha
Odkaz: WWW
Centrum architektury a městského plánování v Praze. | Zdroj: www.campuj.online/about Centrum architektury a městského plánování v Praze. | Zdroj: www.campuj.online/about

Máte chuť poslechnout si zajímavou přednášku, nebo se zapojit do diskuze o architektuře, Praze nebo designu? Pokud hledáte možnosti jak takto učinit i během vládních nařízeních spojených s koronavirem, neměl by vám uniknout program, který si na říjen 2020 pro vás připravil CAMP, neboli Centrum architektury a městského plánování. Na jaře letošního roku byl zprovozněn projekt campuj.online, kde jsou pravidelně pořádány přednášky nejen českých architektů a designérů, ale narazíte zde také na odborníky z různých oborů pocházejících jak z Čech tak i ze zahraničí.

Platforma campuj.online vznikla jako reakce na plošný zákaz akcí a na nouzový stav, který byl vyhlášený v jarních měsících tohoto roku. Tým CAMPu se k této situaci postavil čelem a připravil pro své diváky a podporovatele alternativní program v podobě živých přenosů, výběru z archivu akcí, blogu nebo podcastu. To všechno online. 

Na campuj.online naleznete záznamy Campingu s Ondřejem Cihlářem | Zdroj: Instagram CAMPNa campuj.online naleznete záznamy Campingu s Ondřejem Cihlářem | Zdroj: Instagram CAMP

Díky campuj.online se můžete už více jak půl roku obklopovat architekturou i u vás doma a zůstat tak v kotaktu s kulturou, která je v dnešní situaci velmi omezená. Dozvíte se o zajímavých projektech, poznáte inspirativní osobnosti a budete mít přehled o dění u nás i ve světě.

Jaké akce se v říjnu odehrají ONLINE?

Ve čtvrtek 15. 10. 2020 od 19:00 se můžete těšit na další přednášku ze série Urban Talks, na které představí studio Dash Marshall jeden z jeho tří zakladatelů Bryan Boyer. Studio tento rok získalo ocenění Next Progressive studio od Architect Magazine. Pomáhali Googlu s vývojem kancelářských prostor, MoMA přehodnotit jejich přístup k  filantropii a spolupracovali také s IKEA či Bloomberg. Odkaz na akci zde.

Bryan Boyer se studiem Dash Marshall s nadsázkou reaguje na problematiku rasové, genderové a třídní nerovnosti. | Zdroj: campuj.onlineBryan Boyer se studiem Dash Marshall s nadsázkou reaguje na problematiku rasové, genderové a třídní nerovnosti. | Zdroj: campuj.online

Ve středu 21. 10 2020 mezi 14:00 až 16:00 se dozvíte jak zvýšit dostupnost bydlení, jaký je koncept spolkového bydlení pro Prahu, který je inspirovaný tzv. Baugruppe a jaké jsou jeho ekonomické a právní aspekty. S příspěvky na téma Spolkové bydlení: Baugruppe vystoupí náměstek primátora pro rozvoj Petr Hlaváček, radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský, předseda výboru pro bydlení Pavel Zelenka, autoři projektu Michal Beník a Vojtěch Peštuka a zástupci Pražské developerské společnosti. 

Po třihodinové pauze se ve středu 21. 10. 2020 od 19:00 můžete naladit na další díl ze série Urban Talks. Tentokrát nastíní téma moderních dřevostaveb německý architekt a profesor Felix Waechter spolu s krátkou úvodní prezentací architekta Pavla Horáka. Více informací naleznete zde.

Felix Waechter a jeho dřevostavba AIZ - AKADEMIE Německé společnosti pro mezinárodní spolupráci | Zdroj: www.waechter-architekten.deFelix Waechter a jeho dřevostavba AIZ - AKADEMIE Německé společnosti pro mezinárodní spolupráci | Zdroj: www.waechter-architekten.de

Jak přístupovat ke konverzím historických budov? Jakou roli hraje stát, město a příspěvkové organizace? A co architektonická soutěž? Diskuze na téma Rekonstrukce Invalidovny se odehraje ve čtvrtek 22. 10. 2020 od 19:00. Díky ní se dozvíte jaká úskalí s sebou přináší proces dostavby jedné z nejvýznamnějších pražských památek. Večer bude moderovat Adam Gebrian a pozvání přijala Naděžda Goryczková (generální ředitelka NPÚ), Jan Kasl (předseda ČKA) a Petr Hájek (architekt).

Úterý 27. 10. 2020 bude patřit diskuzi Za Prahu udržitelnou a sousedskou - Cizincem ve vlastním městě? Dokument, který obsahuje požadavky na zkvalitnění života v našem hlavním městě, a to s ohledem na stávající krize, byl sepsán během letošního jara 40 pražskými spolky a organizacemi, které řeší nejen problematiku krátkodobého ubytování v Praze, ale taky turismus, bydlení, participaci, památkovou ochranu budov a celkovou proměnu města.

 Co může město dělat s platformami typu Airbnb, bude jedním z témat úterní přednášky. | Zdroj: campuj.online Co může město dělat s platformami typu Airbnb, bude jedním z témat úterní přednášky. | Zdroj: campuj.online

Info

  • 15. 10. 2020 (19:00 - 21:00) Urban Talks: Dash Marshall
  • 21. 10. 2020 (14:00 - 16:00) Spolkové bydlení: Baugruppe
  • 21. 10. 2020 (19:00 - 21:00) Urban Talks: Felix Waechter
  • 22. 10. 2020 (19:00 - 21:00) Rekonstrukce Invalidovny
  • 27. 10. 2020 (19:00 - 21:00) Za Prahu udržitelnou a sousedskou - Cizincem ve vlastním městě?