Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Radek Pavlíček: Přístupnost jako důležitá součást digitálního designu

Datum: 30. 5. 2016, 18:00 - 21:00
Cena: zdarma
Pořadatel: Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, Komenského náměstí 2, Brno
Facebook: Událost
30. 5. 2016 - Přístupnost jako důležitá součást digitálního designu - Radek Pavlíček 30. 5. 2016 - Přístupnost jako důležitá součást digitálního designu - Radek Pavlíček

Chcete vědět, proč je přístupnost při návrhu digitálního produktu důležitá a jaké výhody přináší jeho uživatelům? Téma přístupnosti je v českém designu, nejen digitálním, stále popelkou. O to víc vás zveme na poslední přednášku doprovodného programu brněnské štace výstavy Digitální design: Pohled za pixely.

Během přednášky vám Radek Pavlíček prakticky ukáže, jak přístupně navržené weby a aplikace uživatelům s handicapem pomáhají při každodenních činnostech, jakými jsou například získávání informací, cestování či komunikace s přáteli.

Propagátor digitální přístupnosti Radek Pavlíček

Radek se zabývá přístupností od roku 2001 a byl u všech významných aktivit, které se u nás v této oblasti odehrály. Přístupnosti se aktuálně věnuje pod hlavičkou projektu Blind Friendly Web a také ve středisku Tereisiás na Masarykově univerzitě v Brně. Kromě toho se spolupodílí na lokalizaci softwaru dodávaného na český trh firmou GALOP sro. Vyhovuje mu pracovat pro subjekty z různých oblastí – komerční, neziskové i akademické. O svých zkušenostech se dělí také na webu Poslepu.cz.