Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

První ročník Open Studios otevírá ateliéry a dílny olomouckých tvůrců

Datum: 25. 9. 2021, 13:00 - 18:00
Pořadatel: Kreativní Olomouc a graficke-papiry.cz,  Vybrané studia a ateliéry, Olomouc
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Olomouc je městem řady studií, ateliérů a dílen, které není možné běžně navštívit. A vy do nich v sobotu 25. 9. budete moct nahlédnout. | Zdroj: Litr Olomouc Olomouc je městem řady studií, ateliérů a dílen, které není možné běžně navštívit. A vy do nich v sobotu 25. 9. budete moct nahlédnout. | Zdroj: Litr Olomouc

V sobotu 25. 9. se v Olomouci v rámci Knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací – LITR poprvé uskuteční akce Open Studios. Open Studios zve veřejnost k prohlídce studií, ateliérů a dílen lokálních olomouckých tvůrců. Do dílen bude možné nahlédnout od 13 do 18 hodin.

V několika z otevřených ateliérů bude pro návštěvníky připraven dobrovolný workshop, či možnost odnést si z místa malou pozornost. Akce Open Studios nabízí prostor pro osobní setkání a vytvoření nových vazeb mezi kreativci i veřejností.

Iniciátor události Ondřej Hruška dodává: „Akcí Open Studios naplňujeme ambici festivalu rozprostřít své aktivity po Olomouci. Zapojit do něj více aktérů a zároveň návštěvníkům nabídnou možnost strávit v centru města naplněný den. Je to první ročník, proto volíme spíše menší rozsah. Uvítáme, když se nám budou hlásit zájemci o zařazení do druhého ročníku.“

Své tvůrčí zázemí otevře k nahlédnutí: Vydavatelství UP,  nový olomoucký kulturní prostor Molitorova knihovna, Dům děti a mládeže Olomouc, Knihařka Kateřina Mestická, prodejna s grafickými papíry,tiskárna a řemeslná dílna graficke-papiry.cz. Do akce se zapojila také Hanácká dílna specializující se na šití kožených výrobků, umělec Jan Skácelík a mimokolektiv – designový obchod a architektonické studio v jednom.

Někteří z nich představí své fungování také v rámci večerní prezentace Napeča Koláča, která je svéráznou hanáckou verzí světoznámého prezentačního formátu PechaKucha. Ta se uskuteční taktéž v sobotu 25. 9. od 19:00 v prostorách Kaple Božího nacházející se v přízemí Uměleckého centra Univerzity Palackého – Konvikt.

Zapojená místa

  • Vydavatelství UP – Biskupské nám. 1
  • Molitorova knihovna – Kosinova 874/7
  • Dům dětí a mládeže Olomouc – 17. listopadu 47/1034
  • Knihařka – Dr. Milady Horákové 496/27
  • graficke-papiry.cz – Na Letné 113/1
  • Hanácká dílna – Bořivojova 1
  • Jan Skácelík – Havlíčkova 13
  • mimokolektiv – Ztracená 267/32

Info

KDY: 25. 9. 2021
KDE: Vybrané studia a ateliéry v Olomouci