Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Propojenost / Radka Částková

Datum: 7. 2. 2021 - 7. 3. 2021
Cena: Zdarma
Pořadatel: BuranTeatr, Kounicova 685, Brno
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Na výstavy v BuranTeatr se můžete těšit po celý rok. | Zdroj: facebook BuranTeatr Na výstavy v BuranTeatr se můžete těšit po celý rok. | Zdroj: facebook BuranTeatr

Brněnské divadlo BuranTeatr započalo novou sezónu výstav, nyní s tématem Nic zvláštního. Projekty se budou zaměřovat na každodennost a všednost kolem nás. Výstava Radky Částkové nabízí mnoho prvků z různých odvětví výtvarné tvorby jako malbu, grafiku i keramiku.

Ústředním motivem výstavy je prvek skutečného hmatatelného kontaktu, aneb jak sama autorka poznamenává „v historickém kontextu doby různě uchopitelný moment související nejen s provázaností lidských vztahů, ale i s vazbami na živé a neživé, jež pro nás znamená širokou škálu emočních pochodů, krás i požitků v éře dramatické globalizace projevující se nepřetržitou, neutichající spojeností virtuálního rázu.” Na překotný vývoj lidské komunikace jsme se možná až příliš snadno adaptovali. S přibývajícím časem, neočekávaně zesíleném společenskými událostmi, stále naléhavěji cítíme nezbytnost a význam plnohodnotné propojenosti.

Postavy v obrazech Radky Částkové do prostoru nutkavě upínají končetiny, ve snaze alespoň zavadit o druhého či dotekem zakusit předměty kolem sebe. Až křečovitě vytrčené končetiny ukazují na nemožnost zůstat bez propojení. Fragmentárnost obsažená v grafikách vyjevy dokresluje.

Prvek všednosti a přehlížení Radka zdůraznila v podobě keramických klínů, kde poukazuje, že předmět je sám o sobě nepotřebný a vtělila mu porcelánovou křehkost. 

Áša Sárová, kurátorka

Info

KDY: 7. 2. – 7. 3. 2021, Výstava je volně přístupná ve výlohách BuranTeatr každý den. 
KDE: BuranTeatr, Brno
VSTUPNÉ: Zdarma


Další akce a výstavy

New Glass Selection

New Glass Selection

Výstava, 8. 2. 2021 - 30. 4. 2021
Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1

Produktový design
Hradec Králové: Umění do výloh

Hradec Králové: Umění do výloh

Výstava, 22. 2. 2021 - 30. 6. 2021
Klub konkretistů, různá místa, Hradec Králové

Ilustrace
MUD jede online!

MUD jede online!

Výstava, 3. 3. 2021 - 30. 4. 2021
MUD Benešov, ONLINE, Benešov

Ostatní