Projekt: Sever

 

Kdy: 20. 3. 2024 - 6. 4. 2024
Kde: Dům umění Ústí nad Labem, Klíšská 1101/129a, Ústí nad Labem

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Projekt Sever představí až padesát jednotlivých příkladů z světa designu a užitého umění Ústeckého a Karlovarského kraje. I Zdroj: duul Projekt Sever představí až padesát jednotlivých příkladů z světa designu a užitého umění Ústeckého a Karlovarského kraje. I Zdroj: duul

Nezmeškejte výstavu 50 příběhů designu a užitého umění z Ústeckého a Karlovarského kraje. Navštívit ji můžete od 20. března do 6. dubna v Domě umění Ústí nad Labem.

Severní Čechy, Sudety, Ústecký a Karlovarský kraj. Region na rozcestí geografických celků i dramatických historických událostí. Region, který se během své historie potýkal s řadou zásadních změn a zvratů. Jeho přínos v oblasti designu, uměleckého řemesla, průmyslu i architektury zhodnocuje výstava Projekt: Sever s podtitulem 50 příběhů z Ústeckého a Karlovarského kraje. Region představuje nejenom jako jednu z kolébek českého průmyslu a spotřebních kreativních odvětví, ale i jejich aktuální renesanci. Expozice není detailní historickou sondou do vývoje průmyslu, řemesel a designu, ale spíše inspirativní soubor rozmanitých příkladů užitého umění, uměleckého řemesla, průmyslového designu, produktového designu, interiérového designu i nových technologických výdobytků a přesahu designu do sociálních služeb, turismu či současné interpretace historie. Pod záštitou Fakulty umění a designu se tak v galerii DUÚL představuje v tomto ohledu často přehlížený region jako inspirativní místo, ve kterém vznikalo a vzniká mnoho rozmanitých podob designérské kreativity minulosti i současnosti.

Výstava bude zahájena 20. března vernisážovým dnem. Můžete těšit například na živý podcast s novinářem a teoretikem designu Adamem Štěchem, vernisáž výstavy Galerie Rampa FUD, přednášku s Lucií Koldovou a další. Více informací o programu nalzenete na webu.

Další akce