Přístupnost jako důležitá součást digitálního designu

 

Kdy: 5. 10. 2015, 18:00
Kde: Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

Typ: Přednáška

Grafika: Richard Jaroš Grafika: Richard Jaroš

CZECHDESIGN a Asociace UX vás zvou na doprovodný program výstavy Digitální design: Pohled za pixely. Potkejte se s českými špičkami oboru a objevte mladý dynamický obor digitálního designu. Budoucnost je totiž digitální, tak ať vám neuteče.

O přednášce:
Chcete vědět, proč je přístupnost při návrhu digitálního produktu důležitá a jaké výhody přináší jeho uživatelům? Během přednášky vám Radek Pavlíček společně s Romanem Kabelkou prakticky ukáží, jak přístupně navržené weby a aplikace dnes uživatelům s handicapem pomáhají při každodenních činnostech, jakými jsou například získávání informací, cestování či komunikace s přáteli.


Přednášející:

  • Roman Kabelka je tester přístupnosti webových stránek. Kromě testování poskytujeporadenské služby týkající se implementace přístupnosti s ohledem na nevidomé uživatele. Vychází zejména ze svých zkušeností patnáctileté praxe práce s Internetem a to jak z pozice uživatele, tak i vývojáře. Kromě problematiky webových technologií se věnuje lektorské činností v brněnském TyfloCentru - učí nevidomé pracovat s pomůckami na bázi PC - a systematicky se věnuje tomu, co produkty od firmy Apple přináší zrakově postiženým.
  • Radek Pavlíček patří mezi uznávané odborníky na přístupnost. Té se věnuje od roku 2001 a byl u všech významných aktivit, které se u nás v této oblasti odehrály. O přístupnosti píše na blogu POSLEPU, který je v současnosti jediným česky psaným a pravidelně aktualizovaným zdrojem informací o této tématice. Pracuje ve Středisku pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás, pro společnost GALOPTyfloCentrum Brno, kde vede projekt Blind Friendly Web.

Přednáška je zdarma. Rezervujte si včas místo!

Přednáška je součástí doprovodného programu výstavy Digitální design: Pohled za pixely.

Další akce