Preparing for Darkness, Vol. 8

 

Kdy: 22. 3. 2024 - 19. 5. 2024
Kde: KAMPA, U Sovových mlýnů 2, Praha

Typ: Výstava

Od konce března do května můžete v shlédnout v Museu Kampa výstavu Perparing for Darkness. Od konce března do května můžete v shlédnout v Museu Kampa výstavu Perparing for Darkness.

Osmý ročník výstavní série Preparing for Darkness představí od 22. března Museum Kampa. Vystoupí zde 13 umělců - převážně malířů a malířek, kteří jsou příkladem generace vyznačující se výjimečným intelektuálním přístupem k uměleckým postupům.

O výstavě / Slovo kurátora

Je načase se rozejít. Je načase dát sbohem tomu typu současného umění a zejména malířství, který se zdá být zavěšen ve věčné postmoderně a který se kvůli výraznému nedostatku uměleckých dovedností nemůže odkazovat na nic jiného než na sebe sama. Tento stav moderního umění lze vnímat jako ‚pluriversum‘ stylů, citací a narážek bez zdání vnitřní soudržnosti.

Kurátorem výstavy je Uwe Goldenstein.

Vystavující umělci

Nicola Samorì (IT), Enrico Minguzzi (IT), Flavia Pitis (RO), Radu Belcin (RO), Adéla Janská (CZ), Richard Štipl (CZ), Daniel Pitín (CZ), Adam Magyar (HU), Attila Szűcs (HU), Inna Artemova (DE), Adam Bota (AT), Liu Langqing (CH) & Rafael Megall (ARM / ve spolupráci s Demetriem Paparonim)

Více o výstavě nalezntete na webu.

Další akce