Přednáškové cykly materiO' Fokus

 

Kdy: 27. 4. 2023 - 7. 12. 2023
Kde: matériO Prague, Říčanova 19, Praha 6

Typ: Seminář
Web: Odkaz

Síť matériO' již 23 let systematicky vzdělává nejen v oblasti inovativních materiálů. | Zdroj: matériO Prague Síť matériO' již 23 let systematicky vzdělává nejen v oblasti inovativních materiálů. | Zdroj: matériO Prague

Knihovna materiálů matériO' startuje příštím týdnem svou sérii seminářů. Tato mezinárodní síť se zaměřuje ve svých centrech na systematické vzdělávání v oblasti inovativních materiálů. Čtyři přednáškové cykly obsáhnou témata textilu, cirkularity, biodesignu a poslední část bude věnována inovacím. Semináře poběží v různých rozestupech. První dva proběhnou v dubnu a květnu, další naváže na podzim v říjnu a ten konečný se uskuteční v prosinci.

Síť matériO' má mimo pražskou pobočku také sídla v Soulu, Ženevě a centrálu v Paříži. Založil ji Quentin Hirsinger spolu s Elodie Ternaux a již přes deset let rozšiřuje své materiálové know-how jak v podobě komplexní online databáze, tak i za pomoci fyzických vzorků materiálů, které jsou k vidění v showroomech.
Mimo to firma nezahálí ani v organizaci výstav a workshopů, během kterých se věnují materiálům, environmentálním dopadům materiálů a principům cirkulární ekonomiky. Právě na sérii workshopů se nyní chystají v novém formátu. Proběhnou ve čtyřech cyklech zaměřených na specifická témata, v rámci kterých budou pokaždé dvě samostatné části – jedna teoretická, která bude probíhat online. Druhá bude zasvěcená materiálům a technologiím a bude se konat v SHOWROOMU matériO'. 

Otevřou se mimo jiné i neotřelá témata, jako je barvení textilií bakteriemi, či trendy v oblasti inovativních materiálů v blízké i daleké budoucnosti. Cílem všech setkání je představit nové materiály a technologie v širších souvislostech. 

První cyklus na téma Textil poběží již 27. dubna, druhá část je naplánovaná na 11. května. Další série nese název Cirkularita a první část poběží 25. května online. Druhá část se opět zaměří na materiály, a to prezenčně 8. června. Jako třetí je zařazeno téma Biodesignu a uskuteční se 12. října2. listopadu. Poslední část si počká až na samotný závěr roku a vrhne se na Inovace. Online část proběhne 23. listopadu a celý cyklus poté uzavře opět prezenční část 7. prosince.  

Letošní přednášky proběhnou ve čtyřech cyklech – Textil, Cirkularita, Biodesign a Inovace| Zdroj: matériO PragueLetošní přednášky proběhnou ve čtyřech cyklech – Textil, Cirkularita, Biodesign a Inovace| Zdroj: matériO Prague

Ceny včetně DPH jednotlivých přednášek: Online přednášky: 200 Kč  // Offline přednášky: 1000 Kč  //  Pro zájemce o obě přednášky je jednotná cena 1000 Kč //Pro členy s plným členstvím je vstup v ceně členství 
Účast je potřeba porvdit na info@materio.cz nebo na tel +420 739 471 317. 

Podrobnější informace o seminářích naleznete na webových stránkách akce. 

matériO' Fokus připravují konzultanti matériO' Prague, kteří nepřetržitě sledují aktuální trendy a tendence v oblasti vývoje, výroby, aplikací i udržitelnosti materiálů napříč širokým spektrem odvětví.

Mediálním partnerem akce je magazín Material Times a Packaging Herald.

Info

KDY: 1. část – 27. 4. 2023 + 11. 5. 2023
2. část – 25. 5. 2023 + 8. 6. 2023
3. část – 12. 10. 2023 + 2. 11. 2023
4. část – 23. 11. 2023 + 7. 12. 2023

KDE: matériO Prague, Říčanova 19, 169 00, Praha 6

Další akce