Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Praha pod mikroskopem: Léto v centru, aneb letní program CAMPu

Datum: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021
Cena: Různé
Pořadatel: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská  51, Praha 2
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Praha pod mikroskopem: Léto v centru, aneb letní program CAMPu | Zdroj: campuj.online Praha pod mikroskopem: Léto v centru, aneb letní program CAMPu | Zdroj: campuj.online

V Centru architektury a městského plánování (CAMPu) probíhají po celý rok výstavy a diskuze o rozvoji Prahy. Letní program, který odstartoval první prázdninový den celodenním festivalem, nabízí další zážitky, které stihnete i po práci. Čtvrtky patří filmům a úterní procházky vás provedou metropolí.

Pamatujete si z některých filmů hlavně ulice a domy, ve kterých se příběh odehrává? Právě na takové se letní kino zaměřilo. Režisér Paolo Sorrentino ve své Velké nádheře (v CAMPu 22. 7.) využil věčné město po vzoru Felliniho. 

Thom Andersen sestříhal do snímku Los Angleses hraje sebe (29. 7.) části děl jako Blade Runner nebo Chinatown. Následuje Taxikář (5. 8.) projíždějící temným nočním Manhattanem nebo Animované retro sci-fi Avril a její podivuhodný svět (12. 8.) z Paříže, která ustrnula ve století páry.  A dojde také na legendární Blade Runner (19. 8.), kde je dopravní situace řešena vznášedly, bohužel ne moc úspěšně. 

Kromě akcí přímo v areálu CAMPu se každé úterý můžete projít po zajímavých a běžně nepřístupných místech Prahy. Nahlédněte, jak se promění Holešovická tržnice (20. 7.). Podíváte se také do technického zázemí areálu, který dříve sloužil jako jatka a teď čeká na revitalizaci. 

Stavby Karla Pragera (nejen sídlo CAMPu, ale i bývalé Federální shromáždění či Nová scéna Národního divadla), ovlivnily podobu města, někdy možná až příliš razantně. Akce, zahrnující i méně známé počiny tohoto architekta se uskuteční (27. 7.), ve spolupráci s Mapamátkami.

Procházka (3. 8.), bude i workshopem, jak sejmout billboard, který vás obzvlášť štve. Janek Rubeš a Kristýna Drápalová, vás naučí prověřit, zda je vůbec oficiálně umístěn. A pokud není, ukážou, jak se ho zbavit a neztratit se v byrokratickém bludišti. 

Na vycházky je nutná rezervace, tak vybírejte na campuj.online, kde najdete celý program. Z přeplněné náplavky je to do areálu Emauz pár kroků. Ve stínu stromů a Pragerových kostek vám půjčí i vybavení na pétanque, kroket nebo třeba ping-pong, takže vám ani nebude líto, že zrovna nejste u moře. 

Mimo to jsou v CAMPu jsou k vidění dvě výstavy, které určitě stojí za zmínku: Praha zítra? Pražské priority a nová výstava Česká cena za architekturu.

Info

KDY: 1. 7. - 31. 8. 2021
KDE: CAMP, různá místa
VSTUP: Různé, pro celý program a rezervace navštivte stránku campuj.online


Další akce a výstavy

 „Nejde –neexistuje!“ Plnobarevný baťovský svět, on-line výstava

„Nejde –neexistuje!“ Plnobarevný baťovský svět, on-line výstava

Výstava, 1. 1. 2021 - 31. 12. 2021
Nadace Tomáše Bati, Zlín, , on-line výstava

Interiér & architektura
Brno Industrial: Komentované prohlídky

Brno Industrial: Komentované prohlídky

, 1. 1. 2021 - 31. 12. 2021
TIC Brno, Brno

Interiér & architektura
První plánovací studio IKEA v Praze

První plánovací studio IKEA v Praze

, 15. 7. 2021 - 31. 12. 2025
IKEA, Centrum Westfield Chodov, 1. patro přímo pod food courtem Grand Kitchen, Roztylská 2321/19, Praha 4-Chodov

Produktový design