Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Poznań Design Festival 2019

Datum: 10. 5. 2019 - 19. 5. 2019
Pořadatel: Poznań Design Festival, Stary Browar, Półwiejska  42, Poznaň
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Poznań Design Festival 2019, zdroj: facebook Poznań Design Festival 2019, zdroj: facebook

Během již šestého ročníku Poznań Design Festivalu se bude pozornost obracet na problematiku globální a lokální změny klimatu, smogu, hluku a světla. Letošní ročník navazuje na sérii „Poznań - město živlů“, která se v roce 2017 zaměřila na živel vody a v roce 2018 na téma biodiverzity. Tento rok se festivalové aktivity zaměří na element vzduchu.

Poznań Design Festival propaguje design jako způsob myšlení a snaží se kreativně řešit sociální a environmentální problémy. Každý rok se ho účastní mnoho polských i zahraničních designérů. Hlavní přehlídku tohoto ročníku, nesoucí název „Aeronauti, Sky-Bound Dwellers“,  bude mít na starosti CENTRALA,  architektonické studio z Varšavy. 

Stary Browar, Poznań Design Festival 2019, zdroj: facebookStary Browar, Poznań Design Festival 2019, zdroj: facebook

Program festivalu zahrnuje výstavy, prezentace, filmy, přednášky, diskuse, umělecké akce, kurátorské prohlídky s průvodcem, studijní procházky a workshopy. Novinkou letošního ročníku bude představení projektu DESIGN HUB, na jehož základě bude uspořádána konference a nejrůznější workshopy za účasti partnerů festivalu z Číny a Velké Británie.

Info

Stary Browar, místo, kde se festival uskuteční, je moderní nákupní centrum, ve kterém se několikrát do roka pořádají různé kulturní a vzdělávací akce. Díky revitalizaci původního stavebního komplexu propojuje Stary Browar pozoruhodné interiéry z 19. století s moderním designem. 

KDY: 10. - 19. 5. 2019
KDE: Stary Browar, Półwiejska 42, Poznaň