Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

PechaKucha Night Prague Window Gallery

Datum: 11. 2. 2021 - 11. 3. 2021
Cena: Zdarma
Pořadatel: PechaKucha Night Praha, , Praha
Facebook: Událost
PechaKucha Night Prague Window Gallery | Zdroj: archiv PKNP PechaKucha Night Prague Window Gallery | Zdroj: archiv PKNP

PechaKucha Night Prague přišla s nápadem, jak umožnit vystavovat umělecká díla a zároveň vrátit život vybraným pražským kavárnám. Vznikl projekt PechaKucha Night Prague Window Gallery, který přeměňuje prázdné výlohy zavřených kaváren na výstavní prostor. Ve výlohách je představena tvorba vybraných autorů a autorek, kteří vystoupili na PKNP jako mluvčí. K projektu vznikla i mapa, díky které můžete všechny výstavní prostory kaváren obejít v jeden den a zpestřit si tak procházku nejen zakoupením dobré kávy, ale také uměním.

Ve výlohách deseti pražských kaváren budou k vidění díla 24 autorek a autorů, kteří v minulých patnácti letech vystoupili jako mluvčí na PKNP. Mezi vystavujícími autory a autorkami se objeví například sochařka Pavlína Kvita, ilustrátorka Eva Maceková, fotografka Libuše Jarcovjáková, sochař Martin Skalický, malíř František Matoušek, fotograf Václav Jirásek, ilustrátorka maestrokatastrof, architekti ze studia Petr Hájek architekti a další.

“Všech deset zapojených kaváren má otevřené výdejní okénko, nabízí se tak možnost při návštěvě PechaKucha Night Prague Window Gallery kavárny podpořit zakoupením něčeho dobrého. Moc nás těší pozitivní reakce jak ze stran autorů, tak samotných kaváren, a to, že do toho s námi bez váhání šli. Doufáme, že instalace zaujmou. Těm, kteří se na ně půjdou podívat, přejeme příjemnou procházku,” popisuje Jana Kostelecká.

K projektu vznikla mapa spojující zapojené kavárny, díky které tak zájemci mohou navštívit všechny instalace. U každého objektu se nachází popisek s názvem díla, autorem a QR kódem odkazujícím na záznam vystoupení autora či autorky na PKNP. Diváci tak mohou přímo u vystavené instalace zhlédnout necelých sedm minut dlouhý záznam, kdy autor promluvil ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin na PechaKucha Night Prague. 

Kavárny a vystavující autoři:

Seznam zúčastněných autorů a kaváren. | Zdroj: archiv PKNPSeznam zúčastněných autorů a kaváren. | Zdroj: archiv PKNP

Info

KDY: 11. 2. 2021 - 11. 3. 2021
KDE: v deseti zapojených pražských kavárnách - mapa zde
VSTUPNÉ: zdrama


Další akce a výstavy

Štěpán Jílek: Mimo sezónu

Štěpán Jílek: Mimo sezónu

Výstava, 26. 1. 2021 - 15. 3. 2021
Vitríny Frýdlantská, Frýdlantská 26, Praha 8

Ostatní
Propojenost / Radka Částková

Propojenost / Radka Částková

Výstava, 7. 2. 2021 - 7. 3. 2021
BuranTeatr, Kounicova 685, Brno

Ostatní
Hradec Králové: Umění do výloh

Hradec Králové: Umění do výloh

Výstava, 22. 2. 2021 - 30. 6. 2021
Klub konkretistů, různá místa, Hradec Králové

Ilustrace