Opero: Vernisáž výstavy Může

 

Kdy: 8. 4. 2024, 17:30 - 21:00
Kde: Opero, Salvátorská 8, Praha 1

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Nová výstava Může vznikla ve spolupráci byznys hubu Opero a privátního klubu Art Part Club. I Zdroj: Opero Nová výstava Může vznikla ve spolupráci byznys hubu Opero a privátního klubu Art Part Club. I Zdroj: Opero

Byznys hub Opero se partnersky spojil s privátním klubem Art Part Club, který unikátním způsobem zprostředkovává přístup k podílovému vlastnictví mladého současného umění a rovněž ke vzdělávání v oblasti sbírání a investic do umění. V prostorách Štencova domu v centru Prahy, kde Opero sídlí, se 8. dubna v rámci spolupráce s Art Part Clubem otevře výstava Může.

„V rámci výstavy si jako kurátorka kladu otázky na to, co se může a co ne. Vybírala jsem umělkyně a umělce s ohledem na to, jak přistupují k práci s materiálem, jak se pouští i do netradičních vod, do nových využití hmot, které máme spojené se zcela jinými účely. Baví mě odvaha, kterou člověk v umění může najít. A právě tou se MŮŽE inspirovat i pro svůj vlastní, jak osobní, tak i profesní život,“ říká zakladatelka Art Part Clubu Anna Pulkertová.

Svět umění i svět byznysu si mohou být silnou vzájemnou inspirací, i proto spojení Art Part Clubu s Operem vzniklo. „Dlouhodobě se snažíme do našich prostor umění dostávat. Opero je místem setkávání, radosti a inspirace. A k tomu umění neodmyslitelně patří. Snažíme se být místem, které propojuje světy byznysu i kreativity a baví nás stavět mosty mezi nimi. Proto jsme rádi, že se spojujeme v této oblasti s Art Part Clubem, který zcela novým a inovativním způsobem napojuje lidi z různých oblastí na svět umění a vytváří příležitosti k jeho poznávání zblízka,“ říká Hana Kučerová, CEO Opera.

Pokud se chcete také nechat inspirovat uměním a vytvořit si tak prostor pro nové vnímání toho, co se MŮŽE (či co nám skutečně v životě POMŮŽE), výstava MŮŽE v Operu potrvá až do léta 2024.

O výstavě

Může být umění prostorem, kde může mysl plout bez omezení a ruka tvořit doposud nevídané (nebo neviděné)? Kde se dřevo proměnilo v rukou zaplétaný cop či kde jsou ohořelé kusy dřeva nositeli výpovědi na plátně místo klasických barev, jako je použila ve svém díle Tereza Příhodová Štětinová, kde sádra, plátno či kov připomíná křehkost papíru, kterou s precizností sobě vlastní dokáže nastolit jen Monika Žáková, kde beton pod rukama Stanislava Zábrodského zaznamenává život, jako jej kdysi pro budoucí poznávání uchovaly zkameněliny, kde se sklo může stát vyšívacím plátnem a ruce tvořící tapiserii i jejím hlavním motivem, jako je tomu v díle Karímy Al-Mukhtarové.

Více informací o vernisáži a výstavě naleznete na webu.

Další akce