Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

MUD jede online!

Datum: 3. 3. 2021 - 30. 4. 2021
Cena: zdarma
Pořadatel: MUD Benešov, ONLINE, Benešov
Odkaz: WWW
Muzeum umění a designu Benešov nabízí pro zájemce bohatý online program. | Zdroj: mudbenesov.cz Muzeum umění a designu Benešov nabízí pro zájemce bohatý online program. | Zdroj: mudbenesov.cz

I přes omezení pohybu osob nemusíte zavírat umění dveře! Muzeum umění a designu Benešov pro vás připravilo bohatý online program, kterým potěšíte jak sebe, tak i své děti. Každý týden můžete na sociálních sítích zhlédnout vybrané dílo ze sbírky MUD Benešov, dozvědět se zajímavosti o benešovské architektuře, vydat se na procházku historickým Benešovem s kurátorkami a nebo se pustit do tvoření se svými potomky v rámci online dílen. To vše z pohodlí domova.

MUD Benešov v reakci na nemožnost potkávat se osobně na výstavách a při večerních programech, přesunulo svůj program do online světa. Pestrý program nabízí možnost, jak si zpříjemnit dobu, kdy zůstavají všechna muzea a galerie zavřené a zůstat i přesto s kulturou v kontaktu.

Obyvatelé Benešova mají rovněž možnost v rámci své zdravotní procházky využít Městskou hru, kterou si pro zájemce muzeum připravilo. Poznáte tak své město a dozvíte se mnoho zajímavostí. Na úspěšné řešitele rébusu čeká po otevření muzea odměna. Vše potřebné ke hře naleznete na stránkách muzea. 

Co najdeme v online programu?

Medailony staveb online

Pokud vás zajímá nejen historie důležitých benešovských staveb, připravilo pro vás muzeum medailony, ve kterých se mnoho dozvíte. Naleznete zde historické fotky, příběhy staveb i video komentáře. Podívejte se na videa o Radnici, Hotelu Pošta, Hotelu Karlov, Zřícenině minoritského kláštera a dalších.

Mapa historického Benešova

Chcete vědět jak to dříve vypadalo na Masarykově náměstí nebo na Nové Pražské? Kde byla hospoda Na Špitále nebo hostinec u Stejskalů? Pojďte se s MUD Benešov projít starým Benešovem online. Díky speciální MUD google mapě s historickými fotkami se dozvíte zajímavosti o benešovských stavbách. Zejména o těch, které byly zbořeny, jako třeba synagoga nebo domy na Malém náměstí a další.

Ranní MUDovka

MUD se může chlubit rozsahlými sbírkami, které čítají téměř 14 000 děl! Jaké perly v nich najdete? V seriálu #sbírkaMUD na sociálních sítích se s mnohými seznámíte. Udělejte si ranní kávu a osvěžte se uměním. Na výběr těch nejlepších se můžete podívat i na webu do záložky Naše sbírka.

Online dílny

Tvořte s MUD Benešov online! Dílně MUD si děti můžou vyzkoušet výtvarné techniky, které používali známí umělci, jako například Jiří Kolář či Daisy Mrázková. V edukačních videích Good MUD, Good MOOD si pak můžete vytvořit model muzea či si vyrobit miniaturní sochu.

Info

KDY: po dobu uzavřených muzeí a galerií
KDE: online na webu / facebooku / instagramuyoutube MUD Benešov
VSTUPNÉ: zdrama


Další akce a výstavy

Hradec Králové: Umění do výloh

Hradec Králové: Umění do výloh

Výstava, 22. 2. 2021 - 30. 6. 2021
Klub konkretistů, různá místa, Hradec Králové

Ilustrace
Václav Řezáč - Všechno a nic

Václav Řezáč - Všechno a nic

Výstava, 15. 4. 2021 - 11. 6. 2021
Galerie Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6

Ostatní
Brno Art Week 2021

Brno Art Week 2021

Festival, 19. 4. 2021 - 25. 4. 2021
Masarykova Univerzita, TIC Brno, Brno, online

Ostatní