Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Milánský design week na Křivoklátě

Datum: 9. 4. 2019 - 14. 4. 2019
Cena: volný
Pořadatel: Egoé, Křivoklátsko, Milan Design Week Zona Tortona Miláno,
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Moravská firma Egoé se letos v dubnu chystá do Milána na nejprestižnější přehlídku světového designu. Na zdejším Fuorisalone vás pozve na neobyčejnou vyhlídku. Pokud v době od 9. do 14. dubna navštívíte jejich stánek, zjistíte, že dohlédnete až na Křivoklát! A pokud se v té době octnete právě v křivoklátských hvozdech, určitě si nenecháte ujít příležitost zúčastnit se happeningu Milánský design week na Křivoklátě.

V Bílovicích na Moravě pod značkou Egoé už více než 10 let navrhují, vyvíjejí a vyrábějí venkovní nábytek. Začalo to docela nevinně: když se lidé z mmcité, kteří se věnovali kultivaci veřejného prostoru, začali poohlížet po pěkném zahradním nábytku, zjistili, že si ho budou muset vyrobit sami. Nábytek se pak zalíbil jejich známým, a tak se postupně rozjela výroba.

Egoé – výrobce venkovního nábytku, zdroj: EgoéEgoé – výrobce venkovního nábytku, zdroj: Egoé

Loni se v Egoé rozhodli, že použijí svůj nábytek k tomu, aby vytvářeli posezení na zajímavých místech v přírodě, na místech, která třeba nejsou turisticky známá, ale nabízejí neotřelou vyhlídku a klid. K dnešnímu dni jich postupně takto vybavili deset. Nábytek na místech zůstává, aby umožnil příjemně posedět komukoliv, kdo se zde ocitne.

Poseďte a kochejte se

A jedenáctou Vyhlídku chystají, právě k příležitosti Fuorisalone, na Křivoklátě. Tentokrát nepůjde „jen” o příjemné posezení; z relaxačních kostek Leva zde výtvarník a hudebník Milan Cais vymyslel instalaci, v níž bude po dobu šesti dnů přebývat Dan Golík, designér z Egoé, který se o vybavování všech Vyhlídek nábytkem stará a na vlastních zádech na ně židle a stoly vynáší. Na Křivoklátě tedy vznikne hravá dočasná architektura. Bude možné se zde s Danem setkat, zúčastnit se některé z akcí, které se na dobu trvání Vyhlídky plánují, jako třeba koncert skupiny Tata Bojs. Bude možné taky zamávat do Milána, neboť tato Vyhlídka bude na Fuorisalone nepřetržitě streamována. Anebo můžete jen tak posedět a kochat se výhledem.

Egoé a cesta za Vyhlídkou, zdroj: EgoéEgoé a cesta za Vyhlídkou, zdroj: Egoé

V Miláně se zase budete moci kdykoliv podívat, co se zrovna na křivoklátské vyhlídce děje, a když budete mít štěstí, zastihnete místní školku na procházce nebo hajného na obchůzce. A samozřejmě jste zváni na živě přenášený koncert Tata Bojs. Můžete taky křivoklátským nebo Danovi napsat vzkaz.

Místní, funkční, s přesahem

V Egoé se nevyrábí design pro design, u všech jejich kolekcí má první slovo funkce. Taky si zde cení místní výroby; snaží se spolupracovat především s českými a slovenskými dodavateli a výrobci, kteří pro firmu Egoé vyrábí jednotlivé komponenty nábytku a doplňků. Velká část výroby vzniká v samotných Bílovicích. A taky je tu cítit snaha o sociální přesahy, jak ukazuje právě projekt Vyhlídky, který má za cíl dostat lidi do přírody v jejich okolí a podpořit jejich setkávání a interakci.

Egoé – výrobce venkovního nábytku, zdroj: EgoéEgoé – výrobce venkovního nábytku, zdroj: Egoé

(s jednotlivými Vyhlídkami včetně jejich určení GPS se můžete seznámit na egoe-life.eu/vyhlidky, více o milánské Vyhlídce zde: egoe-life.eu/milan2019)

KDY: 9. – 14. dubna 2019
KDE: na Křivoklátsku, viz. web Egoé

Fotografie (4)


Další akce a výstavy

Herrmann & Coufal: Design In You

Herrmann & Coufal: Design In You

Výstava, 28. 5. 2021 - 1. 4. 2022
Moravská Galerie, Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky

Produktový design
Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Výstava, 1. 6. 2021 - 31. 5. 2022
Vitra Design Museum, Vitra Schaudepot, Charles-Eames-Strasse 2, Weil am Rhein

Produktový design
Výstava - 30 let českého skla v Japonsku

Výstava - 30 let českého skla v Japonsku

Výstava, 25. 6. 2021 - 5. 9. 2021
Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových, Štefánikova 68/12, Praha 5

Produktový design