Made by Fire v Moravské galerii

 

Kdy: 17. 4. 2023 - 31. 8. 2024
Kde: Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 536, Brno

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Síla i křehkost českého skla a porcelánu ve zkoušce ohněm. | Zdroj: Moravská galerie Síla i křehkost českého skla a porcelánu ve zkoušce ohněm. | Zdroj: Moravská galerie

Výstava českého skla, porcelánu a keramiky Made by Fire vrcholí v Moravské galerii v Brně!

Výstava Made by Fire se vrátila do Moravské galerie v Brně. V listopadu minulého roku pomohla Uměleckoprůmyslovému muzeu oslavit 150 let své existence! Nyní se v rozšířené podobě zabydlela doma, v sedmi sálech galerie. Nepromeškejte, než se její brány v Česku uzavřou už 31. srpna.

O projektu

Projekt Made by Fire tematizuje postdigitální éru, která je na jednu stranu reprezentovaná environmentálními strategiemi, a na stranu druhou jen velmi těžko balancuje hranici nepříliš energeticky náročné výroby, udržitelnosti a současně funkčnosti. Apel projektu viditelně poukazuje na politickou naléhavost sdělení, jejíž důsledky jsou však zcela závislé na konkrétních rozhodnutích, na nichž lze současně pozorovat příklad stavu českého skla a porcelánu. Jejich osudy se tak stávají modelovými příklady, které je možno analogicky sledovat i v rámci globální ekonomiky.

Kurátorkami výstavy jsou Eva Slunéčková a Danica Kovářová. Autorsky se na konceptu podílel Maxim Velčovský a architekturu výstavy navrhlo pražské studio edit!architects. Jak na výstavu lákají její tvůrci? O tom jsme vás informovali v našem předchozím článku.

Vstupné — 190 / 95 / 370 Kč (základní / snížené / rodinné)

Další akce