Lustr 2023

 

Kdy: 21. 9. 2023 - 26. 9. 2023
Kde: LUSTR, Bubenské nábřeží 306, Praha 7

Typ: Festival
Web: Odkaz

LUSTR 10 – desátý ročník festivalu ilustrace a komiksu se letos koná v Holešovické tržnici v Praze! | Zdroj: LUSTR LUSTR 10 – desátý ročník festivalu ilustrace a komiksu se letos koná v Holešovické tržnici v Praze! | Zdroj: LUSTR

Letošní ročník LUSTRU, festivalu ilustrace a komiksu, se ponese ve slavnostním duchu. Festival letos oslaví již desáté narozeniny! Při této příležitosti se letos přesouvá do prostor Holešovické tržnice, kde obsadí místa hned v několika halách. Na své si jako každoročně přijdou všichni, koho ilustrace a komiks zajímá, ať už z řad profesionálů (tvůrců či nakladatelů), studentů, ale i široké veřejnosti, včetně rodin s dětmi. Nashledanou na Výstavišti!

O festivalu

LUSTR festival je největší přehlídka ilustrací u nás a jedinečná příležitost vidět to nejlepší a nejčertsvější ze současné ilustrační tvorby na jednom místě v Praze. Zastoupení jsou jak čeští a slovenští tvůrci, tak ti zahraniční. Umělci prezentují svá díla formou individuálních instalací, ze kterých vystupují ilustrace do dalších rozměrů.

Desátý ročník si pro nás přichystal hlavní výstavu s názvem Metafest, která představí zahraniční ilustrátory a komiksové tvůrce, které ze svých regionů vybralo deset kurátorů zahraničních festivalů podobného ražení. Národní scéna představí českou tvorbu – zrekapituluje ty nejvýraznější účastníky uplynulých 10 let a současně představí jejich aktuální tvorbu. Část výstavního programu bude věnována ilustrátorskému duu Tomski&Polanski, které letos rovněž slaví 10. výročí od svého založení. Půjde o ojedinělou možnost vidět širší přehled tvorby Lukáše Tomski a Ilony Polanski, kteří patří k nejúspěšnějším tvůrcům současné české ilustrace. Chybět nebude ani tradiční Showcase mladých talentů – volná přehlídka toho nejlepšího, co se urodilo v ateliérech za poslední rok. Těšit se můžete na další doprovodný program, workshopy a další překvapení.

Zahájení festivalu proběhne 21. září 2023 od 18 do 22 hodin. Další dny bude výstava otevřena od 10 do 20 hodin. 

Více informací na webu pořadatele, vstupenky na GoOut.

Info

KDY: 21. – 26. 9. 2023
KDE: Holešovická tržnice, Bubenské nábřeží 306, Praha 7, 170 00
 

Další akce