LUSTR 2017

 

Kdy: 22. 9. 2017 - 28. 9. 2017
Kde: Page Five, Hybernská 4, Praha 1

Typ: Festival
Web: Odkaz

Zdroj: Page Five Zdroj: Page Five

Nahlédněte do fantazie ilustrátorů a zažijte 4. LUSTR! LUSTR je festival současné autorské ilustrace a největší výstava ilustrátorů u nás. LUSTR nejsou jenom obrázky na zdi, ale rozmanité instalace 40 vybraných autorů. Každý svůj kousek prostoru ve velkém domě ztvární jinak a speciálně pro tuto událost.

LUSTR je oslavou ilustrace, kde se setkávají profesionálové i volnočasoví tvůrci, inspirují se navzájem a společně se prezentují více než 2000 návštěvníkům. Na vernisáži se autoři seznamují a poznávají tváře a ruce, které jindy v ústraní kreslí. V programu jsou i tvůrčí workshopy, přednášky a další vzdělávací aktivity.

Ilustrace už dávno nejsou jen výsadou knih. Dnes na ně narážíme takřka všude - v médiích, v online i offline komunikaci, v produktovém designu… a právě tuto rozmanitost současné ilustrace chce LUSTR ukázat. Jediným omezením pro vystavující je jen to, že by na výstavě měli předvést svou autorskou tvorbu - své vlastní nápady nezatížené komerčním zadáním.

Festival LUSTR se koná letos počtvrté. Organizuje ho spolek Czech illustrators & nakladatelství a knihkupectví PageFive, které za něj a další výstavní činnost vyhrálo cenu Czech Grand Design 2016 v kategorii Obchod roku. Letošní ročník probíhá v těsné spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy.

OPEN CALL LUSTR 2017

Přihlaste se na LUSTR 2017 a staňte se součástí největší přehlídky ilustrace u nás!

LUSTR vítá všechny profesionály i zájmové ilustrátory.

OPEN CALL je otevřen do 1. 6. 2017.

PŘIHLAŠTE SE ZDE VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE

Přihlášení i účast na festivalu LUSTR je zcela zdarma.

Připravte si své portfolio (akceptován je web / Facebook), tři ukázky prací v tiskové kvalitě a představu o konceptu vaší výstavy. Vítané jsou nápady na prostorové instalace, projekce, animace, 3D objekty... Není nutné držet se zkrátka!

LUSTR se snaží soustředit na autorské ilustrace, posílejte proto svou volnou tvorbu, ne komerční zakázky.

JAK TO PROBÍHÁ

Porota z řad Czech illustrators a Page Five poté vybere zhruba 40 ilustrátorů, kteří budou kontaktováni nejpozději do 10. 7. 2017 e-mailem. Účast na festivalu a propagace je zcela zdarma, není vybírán další poplatek. Materiály na vlastní prezentaci si hradí vystavující.

Každý ilustrátor dostane k dispozici prostor vybraný podle prostorové náročnosti a představy, kde se může libovolně realizovat. Instalace probíhá 1—2 dny před zahájením festivalu.

Pro dotazy nebo technické nesnáze s přihlášením pište na opencall@lustrfestival.cz

Další akce