Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Letní kurzy kresby a malby na UMPRUM

Datum: 3. 8. 2020 - 23. 8. 2020
Cena: 7 000 Kč
Pořadatel: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, náměstí Jana Palacha  80, Praha 1
Odkaz: WWW
UMPRUM pořádá letní kurzy pro veřejnost.| Zdroj: www.umprum.cz UMPRUM pořádá letní kurzy pro veřejnost.| Zdroj: www.umprum.cz

UMPRUM pořádá dva letní kurzy malby a kresby pro veřejnost. V období mezi 3. srpnem a 23. srpnem se mohou začátečníci i pokročilí zdokonalovat v jednotlivých disciplínách.

 Kurz kresby

Není nutná žádná předchozí znalost těchto disciplín. Preferujeme individuální přístup, přesto všichni pracují společně, a tak dochází k vzájemnému obohacování a při intenzitě a odborném vedení se vytváří neopakovatelná tvůrčí atmosféra, kde součástí je i dialog o teorii kresby a malby a její smysl a členění do kontextu současného výtvarného umění, architektury a designu. Kurz figurální kresby  je koncipován tak, aby uchazeči na výtvarné školy, ale i lidé, kteří se jen chtějí zdokonalit v kresbě, si mohli nastudovat pod odborným vedením ztvárnění lidského těla, jeho proporce, anatomii a specifika a to pak rozvíjet v klasické akademické kresbě. V kurzu nefigurální kresby je náplní kurzu studium perspektivy, vidění prostoru a ztvárnění předmětů a věcí kolem nás. Oba kurzy lze po individuální domluvě libovolně kombinovat. Kurzy jsou vhodné jako příprava na umělecké výtvarné školy. Po skočení kurzu mají posluchači možnost obdržet Certifikát o absolvování kurzu kresby.

Kurzy kresby a malby pro veřejnost se uskuteční v první polovině srpna 2020. | Zdroj: www.umprum.czKurzy kresby a malby pro veřejnost se uskuteční v první polovině srpna 2020. | Zdroj: www.umprum.cz

Kurz malby

Výukový program malby je koncipován, jak pro začátečníky, tak pro žáky s pokročilými znalostmi. To znamená, že ke každému se přistupuje individuálně, aby si co nejdříve osvojili základní technické znalosti malby (materiály, příprava podkladů, vypínání plátna, charakteristika a použití jednotlivých technik – olej, akryl atd.) a tyto mohl dále rozvíjet ve své tvorbě. Další stupeň výuky – realizace svého vlastního díla v celém svém vývoji – od počátečních skic, kompozice, výběru technik a materiálů – až po konečnou realizaci obrazů. Součástí je i konzultace domácích prací, které nemusí přímo souviset s výukovým programem. Kurz je vhodný jako příprava na umělecké výtvarné školy. K dispozici jsou malířské stojany, papír, tužky a uhel. Ostatní materiál – plátna, barvy atd., je potřeba přinést s sebou. Po skončení kurzu mají posluchači možnost obdržet Certifikát o absolvování kurzu malby.

Případné odborné dotazy zodpoví vedoucí kurzů Mgr.A. Libor Kaláb – tel: 728 720 620. 
V případě zájmu se prosím přihlaště pomocí formuláře zde.

KDY:  První kurz:  3. 8. – 12. 8. 2020
           Druhý kurz: 14. 8. – 23. 8. 2020
KDE: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, náměstí Jana Palacha 80, 116 93 Praha 1
VSTUPNÉ: 7.000,- Kč, sleva 20% pro studenty SŠ i VŠ (platí pouze pro denní studium). Platba musí být provedena týden před začátkem kurzu.


Další akce a výstavy

Kurz: Grafický design – Visual Unlimited

Kurz: Grafický design – Visual Unlimited

Kurz, 9. 7. 2020 - 15. 8. 2020
Centrum Vzletná s.r.o., Milady Horákové  56, Praha 7

Grafický design
Sensorium Festival 2020

Sensorium Festival 2020

Festival, 19. 8. 2020 - 7. 9. 2020
Festival Sensorium

Grafický design
Brno Design Days 2020

Brno Design Days 2020

Festival, 17. 9. 2020 - 20. 9. 2020
Brno Design Days, Fakulta výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně, Údolní 244, Brno

Grafický design