Pravá kůže nebo koženka z ropy? Výstava LEATHER love/hate

 

Kdy: 3. 5. 2018 - 29. 6. 2018
Kde: CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Kdo je šetrnější? Jaký materiál volí čeští designéři? Prodejní výstava poukazuje na problematiku materiálů. 22 designérů představuje produkty z pravé kůžě i umělé koženky. Vybrané produkty z výstavy jsou mimořádně k dostání v online shopu.

Aktualizováno:

Vybrané produkty jsou k dostání na shop.czechdesign.cz
Připojte se k události na FacebookuVýstava LEATHER love / hate
Prohlédněte výstavu onlineFotoreport od Angeliky Rybak

Galerie CZECHDESIGN se na dva měsíce promění v místo, kde se potkají rozdílné materiály, produkty, přístupy, ale také designéři a jejich názory. Prodejní výstava s názvem LEATHER love/hate například poukáže na problematiku materiálů a nekonečný boj mezi zastánci kůže a koženky.

Přidáno 10. 6. 2018: Video z diskuze LEATHER love/hate v Galerii CZECHDESIGN

Designéři na lovu

Projekt představuje také mladé designéry a jejich tvorbu, která bude k vidění a k prodeji v galerii i na online shopu

S jakou kůží na trh přichází mladí čeští designéři si budete moci do konce června prohlédnout:
• každý všední den, od 12 do 19 hodin
• v Galerii CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00

"Na výstavě LEARTHER love/hate představíme kurátorský výběr módních doplňků, který mapuje přístup současné generace českých designérů ke kůži, respektive k jejím alternativám. Designéři i jejich zákazníci si stále častěji kladou otázku, jaký ekologický dopad bude mít materiál, který si zvolí. Problematika ale není zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Uvažování kůže = mrtvé zvíře, tedy špatná volba, nemusí vždycky platit," uvádí Michaela Holubec Birtusová, jedna z kurátorek výstavy.

Kdo je víc eko?

Je koženka vyrobená z ropy ekologičtější než pravá zvířecí kůže?

Jaké produkty dnešní zákazníci preferují a jak je na tom vlastně český trh s kůží? To jsou otázky, které zazní na debatách v rámci doprovodného programu, který brzy přibyde v našem kalendáři.

"Koženka je často vyráběna z ropných derivátů a zatěžuje tak životní prostředí daleko více než kůže, která je naopak v masném průmyslu vnímána jako odpad. Každý má právo se rozhodnout podle svého, nakonec se vždy jedná hlavně o materiál, který plní jak užitnou tak i estetickou funkci. Zajímá nás dialog, který na základě tohoto tématu otevíráme," dodává kurátorka.

zdroj: lucielataschen.comzdroj: lucielataschen.com

22 designérů

Malá rozměrem velká zastoupením.

Galerie CZECHDESIGN během dvouměsíční výstavy představí přes dvě desítky designérů. Pro většinu z nich se bude jednat o premiéru výstavy v galerii, která od rok 2003 poukazuje na mladé nezávislé tvůrce.

Seznam vystavujících:

Proč je pravá kůže na ústupu? Čtěte článek redaktorky Adriany Belešové, která mimo jiné sepsala plusy a mínusy pravé kůže a umělé koženky.

Články k tématu

Další akce