Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Kulturní sezóna v Manifestu 2019

Datum: 1. 6. 2019 - 30. 9. 2019
Pořadatel: Manifesto, Dej si prostor, prostor přiléhající k ulici Na Florenci, v blízkosti Masarykova nádraží a magistrály, Praha
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Manifesto Market, foto: Alexandra Siebenthal Manifesto Market, foto: Alexandra Siebenthal

Hudba, letní kino, zážitkové večeře a první narozeniny. Manifesto Market je nejen místem, kam se chodí objevovat nové chutě a kulinářská díla šéfkuchařů. Od samého počátku má silnou kulturní strunu ve své DNA. I letos láká Manifesto na koncerty, buskery, djs, nightmarket i hudební brunche. Od června zahajuje také letní kino. Veškerý program je přístupný zdarma. Největší hvězdou nadcházejících týdnů, která v Manifestu zahraje na první narozeniny 8. června, je britský beatboxer THePETEBOX. Hlavní narozeninová párty se chystá v předvečer výročí v pátek 7. června, barvami večera budou černá a bílá a vystoupí indie-popový band Oscar Mike. Od června bude mít Manifesto otevřeno denně do 22 hodin.

Hudba a 1. narozeniny

Manifesto se spojilo s týmem Ameba Production, stojícím za festivalem Rock for People. Až třikrát týdně se u mikrofonu střídají talentovaní buskeři, malá uskupení a akustická dua, desky roztáčejí místní i zahraniční DJs a nezřídka se návštěvníci mohou těšit na vystoupení zahraničních umělců, kteří Manifesto zahrnou do svého turné. V Manifestu uslyšíme Chrise Kaufmana, Pink Concrete, Johnnyho Majestica, vystoupí Guy Bennett, Caolan O'Neill Forde a také DJ sídlící v New Yorku Spencer Zabiela.

Oblíbený band Oscar Mike zazpívá na Manifesto Happy Birthday Party pořádané 7. června. Párty je přístupná pro všechny a odehraje se v černobílé kombinaci, která je doporučená i jako dress code – jsou to přeci oficiální barvy Manifesta. „Jsme v neskutečné euforii, že Manifesto je tady už rok, a ještě mnohem více je před námi. Zaslouží si to velkou oslavu a poděkování všem, kteří se na konceptu podíleli a podílejí a pomohli mu vzniknout,“ komentuje zakladatel Martin Barry.

Letní kino v Manifestu, foto: Alexandra SiebenthalLetní kino v Manifestu, foto: Alexandra Siebenthal

Letní kino

Od 3. června budou patřit pondělky v Manifestu filmovým projekcím pod magistrálou a zahajovacím filmem bude hudebně-životopisný hit Bohemian Rhapsody. „Program bude tematicky souviset s leitmotivem každého měsíce. Návštěvníci se mohou těšit na filmy prosycené létem, láskou a cestováním, jako je repríza filmu Dej mi své jméno. Budeme uvádět hudební filmy a také se budeme vzdělávat u kulinářských dokumentů z originální řady Netflix, konkrétně Salt, Fat, Acid, Heat, cenami ověnčené odysey za původem chutí od autorky stejnojmenného betselleru a přispěvatelky The New York Magazine, Samin Nosrat,“ uvedla šéfka komunikace a programu Radka Ondráčková. V Manifestu si každý může navodit 3D kino svého druhu, kde tím třetím rozměrem bude chuťový zážitek dle vlastního výběru.

Zážitkové večeře

Poslední květnovou středu v Manifestu zahajují zážitkové degustační večeře, které bude pořádat Ryba je ryba. Sezónní menu o pěti chodech bude šéfkuchař Matteo de Carli obměňovat každý měsíc a postará se také o vinné párování. Místo u tabule je nutné předem rezervovat a každý z večerů si speciální menu vychutná nejvýše dvanáct hostů.

Zážitková večeře, foto: Alexandra SiebenthalZážitková večeře, foto: Alexandra Siebenthal

Pravidelné akce

Každý týden se v Manifestu konají pravidelné cykly, které zahrnují:

  • Pondělí od setmění – Letní kino Food ‘n Film
  • Středa 19:00 – Zážitkové večeře
  • Čtvrtek 18:30h – Food ‘n Live Music, Food ‘n DJ
  • Pátek 18:30h – Friday Nightmarket (live music anebo DJ)
  • Sobota 12:00 – Brunch ‘n Live Music (brunch od 11, hudba od 12 do 14)
  • Neděle od 11:00 – Brunch

O Manifestu

Manifesto Market je gastronomický a kulturní market, který vrátil život zanedbanému a nevyužívanému místu v centru Prahy. Tento rok se koncept rozšířil také do pražského Smíchova. Market je otevřený 7 dní v týdnu, od 11 do 20 hodin. Od června se otevírací doba prodlužuje do 22 hodin.

Manifesto market na Florenci začal během června fungovat ze 100% na elektřinu z obnovitelných zdrojů od české firmy Nano Energies. Ta napájí nejen osvětlení, kuchyně a lednice, ale také projektor letního kina nebo pouští watty do sound systému pro koncerty a vystoupení djs. Stejný zdroj bude zásobovat energií také Manifesto Smíchov, jež otevře 19. července. Manifesto tak chce být inspirací, jak lze přispět k udržitelnosti a ochraně životního prostředí, stejné opatření totiž mohou zavést běžné domácnosti i firmy. 


Další akce a výstavy

IKEA otevírá v Praze na Václavském náměstí svůj první pop-up

IKEA otevírá v Praze na Václavském náměstí svůj první pop-up

Pop up, 20. 9. 2018 - 31. 12. 2019
IKEA, Václavské náměstí 1, Praha 1

Interiér & architektura
Výstava bytového designu Objev Švédsko

Výstava bytového designu Objev Švédsko

Výstava, 29. 11. 2019 - 15. 12. 2019
Irena Janáčková - OBJEV ŠVÉDSKO, Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha

Produktový design
HIGHLIGHTS by LEMARKET

HIGHLIGHTS by LEMARKET

Pop up, 13. 12. 2019 - 15. 12. 2019
Lemarket, Malostranské nábřeží 1, Praha 1

Produktový design