Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava Krásná práce

Datum: 6. 11. 2021 - 26. 11. 2021
Cena: 100 Kč, děti do 15 let a senioři nad 65 let zdarma
Pořadatel: nadační fond Družstevní práce, Štěpánská 47, Praha
Odkaz: WWW
Fotografie z minulého ročníku I Foto: Tomáš Souček Fotografie z minulého ročníku I Foto: Tomáš Souček

Projekt Krásná práce otevírá přehlídku lidového umění a řemesel v pražské Galerii 1. Návštěvníci mohou od 6. do 26. listopadu obdivovat předměty vytvořené pomocí řemesel jako je vyšívání pavím perem nebo košíkářství.

Letošním velkým lákadlem jsou produkty vzešlé ze spolupráce řemeslných mistrů a předních českých designérů jako je Rony Plesl, Lucie Koldová a Jan Čapek. Přehlídka Krásná práce nabízí během svého konání také workshopy pro veřejnost, komentované prohlídky pro základní školy nebo obchod. Druhý ročník představuje široké veřejnosti výběr tradičního českého, moravského a slezského řemesla a lidového umění moderně a bez sentimentálního nánosu. 

Těšit se můžete například na výrobky Jana Čapka I Foto: Kristina HrabětováTěšit se můžete například na výrobky Jana Čapka I Foto: Kristina Hrabětová

Návštěvníkům prodejní přehlídka připomene i další tradiční řemesla, která zažívají obrození. A nabídne k zakoupení produkty jako vánoční ozdoby ze skleněných perel, vizovického těsta, slámy nebo dřeva, masopustní masky s víc jak stoletou tradicí, keramiku, hračky z ovčího rouna, krpce, krojové opasky, modrotisk nebo kanafas. Ruční výrobu se tým historiků umění a designerů snaží nejenom uchovat, ale také vnášet do současného designu, architektury a módy.

Vázy od designéra Ronyho Plesla I Foto: Kristina Hrabětová Vázy od designéra Ronyho Plesla I Foto: Kristina Hrabětová

Právě v tomto duchu se nese letošní přehlídka Krásná práce. „Naším cílem je bojovat za to, aby řemeslo přestalo být považováno za nižší formu umění a poskytnout mu zpět jeho důstojnost a místo v našich životech,“ vysvětluje kurátorka Klára Hegerová.

Info

KDY: 6. 11. - 26. 11. 2021
KDE: Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 
CENA: 100 Kč, děti do 15 let a senioři nad 65 let zdarma