Design & Business Talks konference na Designbloku

 

Kdy: 27. 10. 2017, 16:00 - 19:00
Kde: DESIGNBLOK A CZECHDESIGN, Výstaviště Holešovice, Praha 7

Typ: Konference

Jediná konference o designu určená pro firmy, ne pro designéry. Konference pro firmy, které s designem začínají nebo cítí potřebu začít. Dozvíte se proč a jak byste design měli řešit. Ukážeme vám, jaké přínosy pro váš business design může mít.

Design & Business Talks

Na skutečných příkladech z českého prostředí uvidíte nejlepší praxi i chyby, kterých byste se měli vyvarovat. To vše z pohledu firem i z pohledu designérů. Konference je zaměřená prakticky, odnesete si konkrétní pomůcky, návody a tipy. Zároveň budete mít příležitost diskutovat témata se speakery i dalšími účastníky konference při neformálním podvečerním koktejlu.

Na koho se můžete těšit?

JIŘÍ PELCL (UMPRUM)

Jeden z nejvýznamnějších českých designérů. Pedagog Vysoké školy umělecko-průmyslové. Vede vlastní designérské studio. Má za sebou přes 50 realizací - například pro české firmy Bomma, Crystalex, Český porcelán a Egoé či renomované zahraniční značky. Některé jeho produkty jsou vystavené i v Muzeu moderního umění v New Yorku (MOMA). Především ale spoustu z nich můžete vidět na pultech českých obchodů. Jiří Pelcl je průkopník českého designu s více jak 30 lety praxe.

Co jsou nejdůležitější předpoklady k úspěšnému vývoji produktu? A jaké jsou naopak příčiny neúspěchu?

Jiří PelclJiří Pelcl

JAN JUZA (TON)

Marketingový ředitel tradiční české firmy vyrábějící nábytek, který můžete potkat v 60 zemích světa. Nábytek, který konkuruje světovým hráčům. Jan Juza se řídí heslem “Dělej věci nejlépe, jak můžeš, úspěch se dostaví.” A to platí i při práci s designéry, které se v Tonu intenzivně věnují.

Jak ovlivňuje designér vývojový proces a následnou marketingovou komunikaci? Proč odmítnout designérské eso?

Jan JuzaJan Juza

JIŘÍ MACEK (DESIGNBLOK)

Kreativní ředitel Designbloku. Povedlo se mu vybudovat z Designbloku jednu z nejkvalitnějších a nejprestižnějších přehlídek designu v Evropě. Kvalitu designu vnímá s odstupem, protože není ani designér ani zadavatel designu. Přináší tak na design jiný pohled, znásobený navíc jeho působením v oboru přes 15 let.

Jak poznat kvalitu? Jak se dostat na Designblok se svým produktem? Jak uspět?

Jiří MacekJiří Macek

LENKA NOVOTNÁ (PLASTIA)

Jednatelka úspěšné české firmy Plastia vyrábějící plastové výrobky pro domov a zahradu. Designu se věnuje velice aktivně a krok po kroku jeho uplatňováním v praxi posouvá kupředu tradiční výrobní firmu. Ač design v DNA firmy dříve nebyl, dnes stojí v centru její pozornosti. I díky tomu se tak Plastii podařilo získat prestižní Red dot award za produktový design.

Jak s designem začít? Jak udělat z designu strategickou prioritu firmy? Na co si dát pozor?

Lenka NovotnáLenka Novotná

JANA VINŠOVÁ (CZECHDESIGN)

Vede Czechdesign již 10 let. Jana je absolventkou teorie a historie designu na UMPRUM. Z nadšeneckého sdružení se jí povedlo vybudovat profesionální organizaci zastřešující obor designu v ČR. Cílem CZD je nadchnout pro design českou veřejnost i podniky a ukázat jim cestu ke spolupráci s designéry. CZD je největším organizátor designérských soutěží a píše nejčtenější portál o designu czechdesign.cz.

Jak najít toho správného designéra pro váš projekt? Jak s ním spolupracovat?

Jana VinšováJana Vinšová

JAN PETRÁŠEK (HALLA)

Od roku 2007 vedl vývoj ve společnosti HALLA, která je významným českým výrobcem designových svítidel. Od roku 2015 zastává funkci technického ředitele a člena představenstva. S velkou energií vytváří se svým týmem technicky dokonalejší svítidla a zhmotňuje nápady a myšlenky designérů do technické proveditelnosti.

Jakou formu spolupráce s designérem zvolit? Jak zajistit soulad estetické a technické stránky produktu?

Jan PetrášekJan Petrášek

RADIM TUČEK (CZECHDESIGN)

V rámci Czechdesign působí jako brand a design consultant. Pomáhá firmám a institucím, ktré hledají cestu k dobrému designu. Má 10 let zkušeností s vedením značek v rámci marketingu nadnárodních firem i v mktg výzkumu. Díky tomu má potřebný nadhled, vidí design v souvislostech a chápe jeho business funkci - design je investice.

Co je a co není design? Proč do něj investovat?

Radim TučekRadim Tuček

DAVID KARÁSEK (MMCITÉ)

Designér společnosti mmcité, u jejíhož zrodu také stál. Dnes je tato společnost jediným českým výrobcem městského mobiliáře, který má přímé obchodní zastoupení ve většině zemí Evropy i v USA. Za svou práci získal řadu ocenění doma, ale i v zahraničí. Mezi poslední získané ceny se řadí například Red Dot Award.

Proč si zaslouží design i lavička nebo koš na odpadky? Jak díky designu vyrábět pro celý svět?

David KarásekDavid Karásek

ZUZANA SEDMEROVÁ (CZECHTRADE)

Vedoucí manažerka projektu "Design pro konkurenceschopnost 2016-2018", který přináší českým firmám podporu při spolupráci s designéry. Navíc má zkušenosti z bývalého Design centra ČR i z Národního programu na podporu designu v malých a středních firmách, a tak ví co podniky trápí a co jim naopak pomáhá v začátcích. Prozradí to i vám.

Kde získat designéra? Jak získat finanční podporu na vývoj?

Zuzana SedmerováZuzana Sedmerová


Konference Design & Business Talks
Datum: 27. října 2017, 16:00 - 19:00
Místo konání: Press Lounge, Superstudio Designblok, Výstaviště Holešovice.
Vstup: 1.200 Kč (zahrnuje vstup na konferenci, občerstvení během konference, celotýdenní vstupenku na Designblok)
Počet míst omezen

REGISTRACE

VYPRODÁNO!

Další akce