Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Komiks jako kniha i plakát s Tomášem Zahrádkou

Datum: 26. 7. 2020, 15:00 - 17:00
Cena: 160 Kč
Pořadatel: Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Komiks jako kniha i plakát s Tomášem Zahrádkou | Zdroj: fb Komiks jako kniha i plakát s Tomášem Zahrádkou | Zdroj: fb

Pokračující projekt Škola ilustrace představí umělce Tomáše Zahrádku. Děti a veřejnost budou mít opět možnost seznámit se nejen s tvorbou a knihami autora, ale pustí se také do tvoření pod jeho vedením a odnesou si vlastní autorské knihy!

O workshopu

Workshop začíná hledáním správných barev a vytvářením základních vzorů a barevných přechodů - učíme se o kontrastu, barevném kruhu, komplementárních barev, materiálech, reálné barvě věcí kolem nás. Hlavně se ale chceme co nejdřív ušpinit, být u věcí hodně nablízko, zapojit se... Potom barvy schnou a my přicházíme na příběh. Máme limitovaný prostor, šest vnitřních stran papíru. Poskládáme knihu, vysvětlujeme si pozici hrdiny, zápletku, pointu příběhu, můžeme si společně ukázat nějaké příklady nebo se učíme stát si navzájem modelem a hledat, jak vyprávět příběh nejen pomocí gest ale i neverbálně. Až uschnou naše vzory na hedvábném papíru, začneme z nich vystřihovat tvary a stavět barevné scény. Když jsou komiksy hotové, čteme si je, ukazujeme navzájem a můžeme i na zadní stranu nakreslit plakát!


Tomáš Zahrádka působí dlouhá léta jako lektor a neustále hledá nové způsoby, jak tvořit a propojovat různé umělecký obory. Podle jeho vlastních slov jej nejvíce ovlivnily kurzy s autisty v Londýně a vytváření mozaiek s delikventy, kdy zjistil, že každý má nějaké téma a vždy existuje způsob, jak spolu komunikovat prostřednictvím umění. Návštěvníkům tvůrčí dílny představí svoji knihu Děděček (nakladatelství Meander) a také ukázky z vlastní tvorby.

KDY: 26. července 2020 v 15:00 až 17:00
KDE: Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6


Další akce a výstavy

Festival ilustrace LUSTR 2020

Festival ilustrace LUSTR 2020

Festival, 17. 9. 2020 - 22. 9. 2020
LUSTR, Kampus Hybernská, Hybernská  998/4, Praha, Nové Město

Ilustrace