Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Klára Šumová, Dirk Wright: Oáza Collection

Datum: 25. 2. 2016 - 25. 5. 2016
Cena: zdarma
Pořadatel: DOX, Poupětova 1, Praha 7
Odkaz: WWW
Zdroj: DOX Zdroj: DOX

Oáza je místem odpočinku, klidu a bezpečí. Oázu z prostředí, v němž se denně pohybujeme a je nám blízké, vytvářejí produktová designérka Klára Šumová spolu s grafikem a ilustrátorem Dirkem Wrightem. Jejich pojetí interiérových doplňků a nábytku proměňuje prostor, kde žijeme a pracujeme, v místo, kde se cítíme dobře.

Klára a Dirk se společně zabývají přírodními materiály v kombinaci s různými povrchovými úpravami a procesy výroby. Jejich spolupráce je založena na průzkumu oblastí produktového designu, interiérového stylingu, grafiky a ilustrace. Vzájemným propojováním těchto oborů objevují nečekaná souznění a nové podněty.

Projekt Oáza Collection byl poprvé uveden v roce 2013 na Designbloku ‘13 v Kafkově domě, získal nominace na cenu Czech Grand Design a později ocenění Elle Decoration EDIDA. V roce 2014 byl vystaven během londýnského design festivalu v TENT London. Letos bude projekt představen na mezinárodní výstavě Selected 2016 v rakouském Grazu.

Klára Šumová je nezávislá produktová a interiérová designérka, absolventka pražské UMPRUM a objev Czech Grand Design. Její tvorba je charakteristická propojením tradičního řemesla a specifických kulturních odkazů se současnými požadavky na funkčnost. Používá převážně přírodní materiály a ve svých objektech zhmotňuje dialog toho, co v průběhu staletí vytvořil člověk a co stvořila sama příroda.

Dirk Wright je kanadský grafik a ilustrátor žijící a tvořící v Praze. Vystudoval Emily Carr University ve Vancouveru v roce 2010 a Willem de Kooning Academy v Rotterdamu. Jeho grafický styl je svěží, logický a nadčasový, v jeho ilustracích se snoubí vtip s jemností. Od roku 2013 vytváří společně s Klárou Šumovou projekt Oáza Collection, na němž se podílí především ilustracemi a aplikovanou grafikou.

Fotografie (1)


Zdeněk Seydl a knihy

Zdeněk Seydl a knihy

Výstava, 24. 2. 2016 - 3. 4. 2016
DOX, Poupětova 1, Praha 7

Grafický design

Další akce a výstavy

Herrmann & Coufal: Design In You

Herrmann & Coufal: Design In You

Výstava, 28. 5. 2021 - 1. 4. 2022
Moravská Galerie, Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky

Produktový design
Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Výstava, 1. 6. 2021 - 31. 5. 2022
Vitra Design Museum, Vitra Schaudepot, Charles-Eames-Strasse 2, Weil am Rhein

Produktový design
První plánovací studio IKEA v Praze

První plánovací studio IKEA v Praze

, 15. 7. 2021 - 31. 12. 2025
IKEA, Centrum Westfield Chodov, 1. patro přímo pod food courtem Grand Kitchen, Roztylská 2321/19, Praha 4-Chodov

Produktový design