Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Jiná perspektiva: Hans Kollhoff (DE)

Datum: 4. 10. 2018, 20:00
Cena: 100,- / 80,- pro studenty
Pořadatel: KRUH, Kino Světozor, Vodičkova 791/41, Praha 1
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Proslulý německý architekt prof. Hans Kollhoff, který vytvořil tvář sjednoceného Berlína, budovu CHB na Postdamer Platz, přijede do Prahy. Svojí přednáškou ve čtvrtek 4. října v kině Světozor zakončí osmý ročník festivalu Den architektury.

Hans Kollhoff, který se řadí mezi představitele nové klasicistní architektury, bude hovořit o svých nejvýraznějších projektech. Před přednáškou se bude promítat snímek Last Exit Alexanderplatz. Ten zachycuje pokus o transformaci bývalého východoněmeckého náměstí Alexanderplatz na špičkovou obchodí čtvrť podobnou Manhattanu, autorem myšlenky takové transformace je právě Hans Kollhoff. 

„Práce Kollhoff Architekten představuje architekturu, která vychází z evropské tradice a neopomíjí respekt k přírodě a ke kontextu okolí. Architektura Hanse Kollhoffa se vyznačuje klasickým stavebním řemeslem a použitím tradičních materiálů, jako je kámen a cihla,“ říká k architektovi Marcela Steinbachová, zakladatelka spolku Kruh, který přednášku pořádá. „Bezpochyby nejvýraznější jeho stavbou je budova DaimlerChrysler, kterou Kollhoff nadefinoval landmark na Potzdamer Platz v Berlíně,“ doplňuje.

DaimlerChrysler Gebäude am Potsdamer Platz, Kollhoff Architekten, zdroj: KRUHDaimlerChrysler Gebäude am Potsdamer Platz, Kollhoff Architekten, zdroj: KRUH

Hans Kollhoff donedávna působil jako pedagog na prestižní fakultě architektury ETH Curych, kde ovlivnil celou generaci současných architektů.  U svých projektů se Kollhoff věnuje i návrhu designu, jako jsou např. kliky či atypické osvětlení. Důraz klade na tvorbu detailu a fasád. V portfoliu Kollhoff architekten je například Zemská centrální banka Svobodných států Sasko a Durynsko v Lipsku, Výškový dům Mainplaza ve Frankfurtu nad Mohanem či obytný a obchodní dům v berlínské čtvrti Mitte atd. 

Info

KDY: 4. října 2018 od 20 hodin
KDE: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1
VSTUPNÉ: 100 Kč / studentské 80 Kč

SOUVISEJÍCÍ AKCE:

Den architektury 2018
Festival Film a architektura 2018


Další akce a výstavy

Nebourat! Podoby brutalismu v Praze

Nebourat! Podoby brutalismu v Praze

Výstava, 6. 3. 2020 - 22. 11. 2020
Národní galerie Praha, Dukelských hrdinů 47, Praha 7 - Holešovice, Veletržní palác – 3. patro

Interiér & architektura
DŮM X MUD

DŮM X MUD

Výstava, 19. 9. 2020 - 31. 1. 2021
Muzeum umění a designu Benešov, Malé náměstí 74, Benešov

Interiér & architektura
Praha zítra? Pražské priority

Praha zítra? Pražské priority

Výstava, 23. 9. 2020 - 20. 12. 2020
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

Interiér & architektura