Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Humpolec očima studentů architektury

Datum: 26. 6. 2020 - 31. 8. 2020
Pořadatel: 8smička , Rekreativní zahradě, Hradská 280, Humpolec
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Humpolec očima studentů architektury. | Zdroj: www.osmicka.cz Humpolec očima studentů architektury. | Zdroj: www.osmicka.cz

Jak vidí studenti architektury ČVUT a UMPRUM Humpolec? Venkovní výstava semestrálních projektů 2019/20 představí celkem 26 pohledů na Humpolec, jeho strukturu a objeví se také návrhy nové architektury.

„Humpolec má silný rozvojový potenciál a k jeho uspokojivému naplnění je nezbytné pečlivě prověřovat jeho urbanistické možnosti. Výrazně poškozená urbanistická struktura města vyžaduje větší péči a intenzivní práci k nastartování vnímání nepsaných regulací u každého konkrétního stavitele, ať už se jedná o opravu domu na náměstí, rozšíření výrobního provozu nebo čistě developerské stavění. Studentské projekty přinášejí naivní, ale i velice reálné a inspirativní návrhy, které otevírají diskusi nad rozvojem a budoucností města, jedná se o pohled nastupující generace obyvatel a jejich architektů,“ uvádějí za humpolecké inicitátory projektu architekti Tereza a Rostislav Mihulkovi.

Návrhy oteví rají diskuzi nad rozvojem a budoucností města. | Zdroj: www.osmicka..czNávrhy oteví rají diskuzi nad rozvojem a budoucností města. | Zdroj: www.osmicka..cz

Vize projektu

Projekt si klade za cíl poukazat na to, že všechny městské i soukromé investice je nezbytné provádět v kontextu celého města, a že májí navazovat na práci územního plánování, urbanistických studií a koncepcí, které jsou prvopočátkem pro další práci architektů a urbanistů. Chce kultivovat myšlení veřejnosti a soukromých investorů ve vztahu k práci architektů a jejich nezastupitelnému úhlu pohledu. Představuje a nastiňuje výhody spolupráce měst se školními ateliéry architektury, přináší inspirativní pohledy očima studentů.

Projekt vznikl již tradičně ve spolupráci s kulturním centrem 8mička. | Zdroj: www.osmicka.czProjekt vznikl již tradičně ve spolupráci s kulturním centrem 8mička. | Zdroj: www.osmicka.cz

Projekt Humpolec očima studentů architektury připravila zóna pro umění 8smička ve spolupráci s Městem Humpolec. „Spolupráce s UMPRUM je pro nás již tradicí, v loňském roce jsme podpořili dvě výstavy studentské galerie NIKA. Na výstavách v 8smičce se kurátorsky a v rámci odborné spolupráce podílejí studenti či doktorandi, v týmu 8smičky najdeme další absolventy, spolupráce probíhá na mnoha rovinách a studentský projekt HUOSA je zatím, co se týče aktvní spolupráce s UMPRUM, nejrozsáhlejší. V případě FA ČVUT je to pro nás projektová premiéra a jsme rádi, že se portfolio naší spolupráce takto významně rozšířilo,“ komentuje projekt ředitelka 8smičky Marcela Straková.
 

Výstava

Venkovní výstava semestrálních projektů 2019/20 představí celkem 26 pohledů na Humpolec, jeho strukturu a objeví se také návrhy nové architektury. Vizemi pro Humpolec se celý semestr zabýval ateliér FA ČVUT Novotný – Koňata – Zmek společně s ateliérem Architektura II UMPRUM pod vedením Ivana Kroupy společně s Janou Moravcovou. Studentské práce se představí na 15 velkoformátových panelech.


Veřejná prezentace s komentářem zástupců obou ateliérů, Jany Moravcové (A2 UMPRUM) a Tomáše Zmeka (ateliér NKZ FA ČVUT) se uskuteční ve středu 5. 8. 2020 v 17:00 v parku Stromovka v Humpolci v rámci programu, který je věnovaný tématům veřejného prostoru a města s názvem Sirény.

Info

KDY: od 27. 6. do 31. 8. 2020
KDE: Práce budou vystaveny v Rekreativní zahradě (Hradská 280)


Další akce a výstavy

Nebourat! Podoby brutalismu v Praze

Nebourat! Podoby brutalismu v Praze

Výstava, 6. 3. 2020 - 22. 11. 2020
Národní galerie Praha, Dukelských hrdinů 47, Praha 7 - Holešovice, Veletržní palác – 3. patro

Interiér & architektura
 Festival m³ / Umění v prostoru

Festival m³ / Umění v prostoru

Festival, 16. 6. 2020 - 1. 10. 2020
Festival m³ / Umění v prostoru, Vršovice  různá místa, Praha 10

Interiér & architektura
Landscape Festival Žižkov 2020

Landscape Festival Žižkov 2020

Festival, 20. 6. 2020 - 30. 9. 2020
Galerie Jaroslava Fragnera, Žižkov, Praha

Interiér & architektura