Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Heimtextil 2020

Datum: 7. 1. 2020 - 10. 1. 2020
Cena: celý veletrh 58 EUR / jeden den 33 EUR
Pořadatel: Messe Frankfurt, , Frankfurt nad Mohanem
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
ACTIVE URBAN – Envisions – Wood in progress DDW18, foto: Ronald Smits ACTIVE URBAN – Envisions – Wood in progress DDW18, foto: Ronald Smits

Při pohledu na seznam vystavovatelů na veletrhu Heimtextil v několika posledních letech je na první pohled jasná jedna věc – zatímco situace na německém trhu se v poslední době spíše zhoršuje a někteří výrobci dokonce ukončili činnost, veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem se nemění a zůstává vedoucí platformou se silným mezinárodním rozměrem. Již nyní je jasné, že tento přední světový veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor bude v tomto trendu pokračovat i v rámci následujícího ročníku (7. až 10. ledna 2020).

Jubilejní ročník představí
až 3000 vystavovatelů

Na následujícím 50. ročníku veletrhu Heimtextil, jenž se koná ve dnech 7. až 10. ledna 2020, očekávají organizátoři až kolem tří tisíc vystavovatelů, mezi nimiž nebudou chybět ani nejsilnější a nejznámější značky a globální leadeři. Světu bytového textilu a textilu pro veřejný prostor se opět představí to nejlepší z celosvětové produkce interiérového textilu, a to mimo jiné v unikátních prezentacích trendů, jež nemají ve světě obdoby. Veletrh představí celou škálu nejnovějšího trendy zboží rozděleného do jednotlivých segmentů.

ACTIVE URBAN – Envisions for Heimtextil, Art direction by Sanne Schuurman & Emma Wessel, foto textilií: Ronald Smits, vizualizace: Roel DedenACTIVE URBAN – Envisions for Heimtextil, Art direction by Sanne Schuurman & Emma Wessel, foto textilií: Ronald Smits, vizualizace: Roel Deden

Trendy 2020/2021

Designové tipy a nové trendy pro sezonu 2020/2021 připravili organizátoři veletrhu Heimtextil pod sloganem „WHERE I BELONG“. Toto všezahrnující téma veletrhu oslovuje všechny vrstvy lidské identity pěti trendy.

„Maximum Glam“ propojuje glamour životní styl s vášní pro moderní technologie, „Pure Spiritual“ nachází rovnováhu v přírodě a mystice, „Active Urban“ propaguje utilitární, přizpůsobivá řešení, „Heritage Lux“ oslavuje bohaté historické dědictví a „Multi-Local“ vzývá globální kulturní vlivy.

PURE SPIRITUAL – Raw Color for Heimtextil, zdroj: Messe FrankfurtPURE SPIRITUAL – Raw Color for Heimtextil, zdroj: Messe Frankfurt

Pět světů trendů se představí jako zážitkové prostory navržené pro produkty vystavovatelů, s nimi a z nich. V prostorách Trend Space navíc designéři realizují 2D vizualizace z brožury ve 3D. Konceptuální instalace vtáhnou návštěvníky aktivně do hry a svou dynamikou je budou motivovat ke sdílení zkušeností a interakci.

Future Materials Library

Středobodem Trend Space 2020 na veletrhu Heimtextil bude Future Materials Library pod taktovkou FranklinTill, na níž se představí udržitelné materiály a inovace pro interiérový textil budoucnosti. Novinky se točí hlavně kolem složení materiálů a inovace ve výrobě, a exponáty v rámci Knihovny poskytnou hodnotný vhled a inspiraci pro návštěvníky i vystavovatele.

MULTI-LOCAL – Överallt collection by Laduma Mgxokolo & Michael Axelsson in conjunction with IKEA, zdroj: Messe FrankfurtMULTI-LOCAL – Överallt collection by Laduma Mgxokolo & Michael Axelsson in conjunction with IKEA, zdroj: Messe Frankfurt

Info

KDY: 7. – 10. ledna 2019
KDE: Frankfurt nad Mohanem
VSTUPNÉ: celý veletrh 58 EUR (~ 1 500 CZK) / jeden den 33 EUR (~ 850 CZK)

Veletrh pořádá společnost Messe Frankfurt, která je organizátorem největších světových veletrhů, konferencí a eventů s vlastními výstavními prostorami.

PODÍVEJTE SE NA TRENDY Z MINULÝCH LET V ČLÁNCÍCH:

Vlákna z ananasů a odpadová vlna. Heimtextil 2018 očima dvojice designérek

Jak se páráme s domácím textilem

Heimtextil přinese trendy nejen bytového textilu

Látka do interiéru může být kůže z okouna i s vůní eukalyptu


Další akce a výstavy

Cyklus seminářů o nové materialitě: Towards New Materiality

Cyklus seminářů o nové materialitě: Towards New Materiality

Seminář, 26. 3. 2020 - 26. 11. 2020
Knihovna materiálů matériO, Říčanova 19, Praha 6

Know how pro designéry
Výstava Jitex 70

Výstava Jitex 70

Výstava, 19. 5. 2020 - 25. 10. 2020
Retromuseum Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 17, Cheb

Móda & doplněk
Móda a autorská tvorba s La Formela

Móda a autorská tvorba s La Formela

Kurz, 22. 10. 2020 - 21. 1. 2021
Vzletná, La Formela, Milady Horákové 56, Praha 7

Móda & doplněk