Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Grafický design: přípravný kurz na SŠ a VŠ

Datum: 3. 10. 2019 - 30. 1. 2020
Cena: 6 800 Kč
Pořadatel: Vzletná, Milady Horákové 56, Praha
Facebook: Událost

Na kurzu základních grafických znalostí pro laiky spolu účastníci nahlédnou do světa grafického designu a zbourají mýty o privilegovanosti této disciplíny. Začíná se na Vzletné už 3. října.

Náplň kurzu

Budou mít možnost si ukázat, jak jednoduše může každý vytvářet svůj vlastní vizuální obsah bez zbytečných hodin práce ve Photoshopu. Dále budou řečena základní pravidla, která platí pro přípravu podkladů do tisku a které zase pro digitální použití. Na praktických zadáních, které si budou účastníci moci přizpůsobit podle svých potřeb, se naučí postupně všechno, co jim dosud mezi dovednostmi chybělo k bezproblémové práci s obrazem, videem a textem. Po absolvování tohoto kurzu budou účastníci schopni sebevědomě komunikovat s grafikem i tiskárnou, budou schopni vybrat si ten správný font i rozeznat nekvalitní rozlišení obrazového materiálu a hlavně už nikdy nebudou chtít vyrábět brožuru ve Wordu.

Lektorka

Lenka Hámošová je grafická designerka, vizuální kritička a výzkumnice. Ve své praxi se zaměřuje na design vizuálních identit a komunikačních strategií pro malé firmy, kulturní instituce a jednotlivé freelancery. Věnuje se výzkumu v oblasti transparentnosti vizuální komunikace a kritického designu. Absolvovala magisterské studium designu na Sandberg Institute, Rietveld Academie v Amsterdamu, kde dlouhodobě působila. V současnosti žije v Praze a spolupracuje s platformou pro studium vizuální kultury Fresh Eye.

Info

KDY: 3. 10. 2019–30. 1. 2020
KDE: Vzletná, Milady Horákové 56, Praha 7
CENA: 6 800 Kč, přihlášení přes GoOut.cz


Další akce a výstavy

Designers Mixer: Čitelná Praha aneb nový wayfinding české metropole

Designers Mixer: Čitelná Praha aneb nový wayfinding české metropole

Přednáška, 30. 11. 2022, 09:00 - 12:00
BrandCloud za podpory Czechdesign, Stream: FCB Brandcloud (živě), Amfiteátr CAMP

Grafický design