40 českých ilustrátorů představí svou tvorbu. Blíží se festival LUSTR

 

Kdy: 4. 10. 2018 - 10. 10. 2018
Kde: Czech illustrators, Hybernská 4, Praha 1

Typ: Festival
Web: Odkaz

Festival LUSTR je největší přehlídka současné autorské ilustrace a největší setkání ilustrátorů u nás. Pravidelně prezentuje to nejlepší a nejčerstvější ze současné české a slovenské ilustrace a své místo na něm mají i zahraniční tvůrci.

Kromě přehlídky toho nejlepšího ze současné ilustrace festival nabídne sérii workshopů, přednášek, koncertů a projekcí, chybět nebude ani divácká soutěž o nejoblíbenějšího ilustrátora.

LUSTR nejsou jenom obrázky na zdi, ale rozmanité instalace více než 40 vybraných autorů. Na vernisáži se seznámíte s autory a poznáte tváře a ruce, které jindy v ústraní kreslí.

Vizuál letošního ročníku festivalu, Michal Bačák, zdroj: Facebook LUSTRVizuál letošního ročníku festivalu, Michal Bačák, zdroj: Facebook LUSTR

Tvůrcem letošního vizuálu festivalu je ilustrátor Michal Bačák, který jako ústřední bod kresby zvolil městskou zeď, bezejmennou zídku, jejíž otvorem vstupujeme do světa na druhé straně.

„Ilustrátoři jsou většinou nenápadní obyvatelé města. Když ale projdou zdí, symbolickou hranicí do své mysli, stávají se moderátory fantastického světa, jeho příběhů a tím i jeho hrdiny.Stejně tak mohou návštěvníci Lustru projít zdí Hybernské 4 a nahlédnout do ilustrátorského zásvětí,“ říká Michal. A dodává, že nejzásadnější hrdinové města jsou pro něj uklízecí čety křižující ulice a náměstí.

Info

Více informací o akci se dozvíte na webu www.lustrfestival.cz

KDY: 4. – 10. 10. 2018
KDE: Hybernská 4, Praha 1

Další akce