DIALOGY: Liesbeth van der Pol/NL a Spolka/SK

 

Kdy: 3. 3. 2022, 19:30 - 21:00
Kde: KRUH, Siwiecova 1839/1, Praha 3

Typ: Přednáška
Web: Odkaz

Přednáškový cyklus DIALOGY. Liesbeth van der Pol/NL a Spolka/SK | Zdroj: KRUH Přednáškový cyklus DIALOGY. Liesbeth van der Pol/NL a Spolka/SK | Zdroj: KRUH

Spolek KRUH pokračuje s přednáškovým cyklem DIALOGY i v tomto roce. Do Prahy tentokrát zavítají bývalá vládní architektka Nizozemska Liesbeth van der Pol (Dok architecten) spolu s architektkou Viktórií Mravčákovou ze slovenské organizace Spolka. Diskutovat budou o směřování současné architektury k udržitelnosti.

O akci 

V nadcházející přednášce Trvanlivost. Funguje (a jak)? se bude nizozemská architektka Liesbeth van der Pol věnovat otázce udržitelnosti současné architektury, která by měla vznikat nejen zeleně, ale především smysluplně, s opětovným využitím již existujícího, s charakterem, elegancí a lidskostí. V rámci společného dialogu se společně s Viktorí Mravčákovou zaměří na současnou architekturu a zda vede či nevede k udržitelnému prostředí. Jaké jsou možnosti ovlivnit směřování vývoje měst a architektury z tak odlišných postů?

Vstupenky na přednášku můžete zakoupit na goout.net

O přednášejících 

Liesbeth van der Pol

Liesbeth van der Pol vystudovala architekturu na Technické univerzitě v Delft. V roce 1995 založila společně s Hermanem Zeinstrem ateliér Dok Architecten. Mezi výrazné realizace patří WKK elektrárna v Utrechtu či Muzeum námořnictví v Amsterdamu. V letech 2008–2011 působila jako státní architektka na Ministerstvu pro bytovou výstavbu a územní plánování. V Nizozemsku je tento post brán velmi vážně a předpokládá se, že architekt bude nejen konzultovat politiku architektury a sociálního bydlení, ale bude nezávisle podporovat kvalitní architekturu. Liesbeth van der Pol mimo jiné vytváří kolorované kresby staveb, kterými určuje charakter a expresi. Tyto kresby pak zároveň slouží jako podpis každého projektu.

Spolka (Viktória Mravčákova)

Spolka je kolektiv architektek a socioložek ze Slovenska, který si klade za cíl tvořit udržitelná města pro všechny. Pracují s osvětou o městě formou diskuse, vlastního výzkumu, uměleckých a architektonických intervencích a také vzděláváním stakeholderů – organizací, úředníků či běžných obyvatel nebo městských nadšenců. Viktória Mravčáková se zaměřuje na veřejná prostranství, politiku územního plánování a specifické prostorové jevy (postsocialistických) měst. Studovala architekturu v Košicích, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, a také environmentální studia na Kyoto University of Arts and Design. Je aktivní členkou Spolky.

Info 

KDY: 3. března 2022 od 19:30
KDE: kino Přítomnost, Siwiecova 1839/1, Praha 3
VSTUP: Studenti 130 Kč | Základní 150 Kč 

 

Další akce